MIT GemmoCotti Asit Pompası Piyasaya Sunuldu

Ekin Endüstriyel ‘’MIT’’ markası GemmoCotti Asit Pompası Serisini Piyasaya Sundu.

Tehlikeli ve agresif kimyasallar başta olmak üzere farklı akışkanların transferinde sirkülasyon gibi ihtiyaçları karşılamak için asit pompalarını piyasaya sunan Ekin Endüstriyel, tüm sıvıların aktarılması için gerekli tüm özelliklere sahip ürünleriyle çözüm ortaklığı sunuyor.

Proses Pompaları Müdürü Melih Cihan Akıncı “Bu tasarım sayesinde bir çok uygulamada salmastralı pompaların en iyi alternatifi olarak bahsederken GemmoCotti Asit pompalarının bakım maliyetini azalttığını ve maksimum verimliliği, güvenliği garanti ettiğini dile getirdi. Salmastrasız yapıları sayesinde, kullanıldığı ortamda herhangi bir sızıntı ve akıntı problemi oluşturmaz dedi. Gövde ve fan malzemesi PP / PVDF olup sıvıya temas eden yüzeyler EPDM dir. Maksimum kapasitesi: 45 m3/h, Maksimum basma yüksekliği: 33 mSS, Maks. Akışkan vizkozitesi: 200 cSt, diye belirtti.

GemmoCotti Asit Pompası Özellikleri

MIT – GemmeCotti manyetik kaplinli pompalar, termoplastik malzemeden imal edilmiştir. Tehlikeli ve agresif kimyasallar başta olmak üzere birçok farklı akışkanın transfer, sirkülasyon gibi ihtiyaçlarında kullanılmaktadır

Asit Pompası

Pompanın Genel Özellikleri

HTM PP/PVDF Asit Pompası
Gövde ve Fan malzemeleri: PP / PVDF
Sıvı ile temas eden yüzeyler:
– O-Ring: EPDM (PP pompalar için standart),
Viton (PVDF pompalar için standart)
– Saft: %99,7 Al2O3,
– Yataklar: PTFEC
Maksimum kapasite: 45 m3 /h
Maksimum basma yüksekliği: 33 mSS
Maks. Akışkan vizkozitesi: 200 cSt
Maks. Akışkan Sıcaklığı: – PP modeller için maks. 70°C, PVDF modeller için maks. 90°C
Motor Gücü: Modele göre 0,12 kw ile 7,5 kw arasında değişir.
Bağlantı Çapı: Modele göre 1” ile 3” arasında değişmektedir.
Basınç değerlendirmesi: 20°C’de NP 4

Asit Pompası Nedir ?

Asit pompaları bir başka adıyla kimyasal pompalar yüzeye zarar verecek yakıcı,delici ve tehlikeli sıvıların transfer yapılması için termo plastik malzemeden elde edilmiş santrifüj pompa çeşitidir.

Özellikle kimya sanayide kullanılan asit pompaları santrifüj özelliği ile elektrikli motoru sayesinde yüksek kapasiteye kadar tehlikeleri sıvıların transferlerine kullanılabilmektedirler.

Manyetik pompalar ise asit uygulamalarındaki en önemli seçeneklerden bir tanesidir.İçinde kurulmuş mıknatısla çevrelenmiş fanı sayesinde manyetik kuvveti ile tehlikeli akışkanlar transfer edilebilmektedir. Akışkanın hassas olduğu durumlarda asit pompaları tercih edilmektedir. Akışkan cinsi ve kimyasal dayanım unsurları göz önünde bulundurularak en uygun asit pompası seçilmektedir.

Kaynak: Ekin Endüstriyel

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın