Geberit Pluvia’dan 10 Dakikada 50 kg Yağışı Drene Edebilme Özelliği

Vatandaşların yoğun olarak bulunduğu AVM, havalimanı ve stadyumların yanı sıra endüstriyel binalar ve fabrikalar gibi ortak yaşam alanlarında suyun hızlı tahliyesi önemli bir konu. Bu farkındalıkla ani sonbahar yağmurlarına karşı son teknolojiyi kullanarak geliştirdiği Pluvia Çatı Drenaj Sistemi ile Geberit, 10 dakikada 50 kg yağışı drene ederek su baskınlarının önüne geçiyor.

Geberit Pluvia

Ani sonbahar yağmurlarına karşı hazırlıklı olmak ve oluşabilecek maddi zararların önüne geçebilmek için suyun hızlı tahliyesi önemli bir konu. Bu farkındalıkla bin-bin 500 metrekare ve üzerindeki yaşam alanlarında oluşabilecek ani su baskınlarına son teknolojiyle cevap veren Geberit, saniyede 12 veya 25 litre kapasiteli Pluvia Çatı Süzgeçlerinin kullanıldığı Pluvia Drenaj Sistemi ile su baskınlarının önüne geçiyor.

Pluvia ile çatıda suyun birikmemesinin önüne geçin

Geberit, Pluvia Yağmur Suyu Drenaj Sistemi ile 10 dakikada 50 kilogram yağışı drene edebiliyor. Yoğun yağışlarda hızlı drenaj sayesinde çatıda suyun birikmemesine olanak tanıyan Pluvia, her türlü hava şartına uygunluğuyla öne çıkıyor. En az bin-bin 500 metrekare üzerindeki binalarda uygun çözüm olarak karşımıza çıkan Pluvia, konvansiyonel drenaj sistemlerine göre 7-8 kat daha hızlı drene etme özelliğiyle de su baskınlarının önüne geçiyor. Kendi kendini temizleme özelliği sayesinde tıkanıklığın önüne geçen Geberit Pluvia Yağmur Suyu Drenaj Sistemi, darbelere dayanıklılığıyla öne çıkan HDPE borulardan tasarlanarak olası riskleri minimize ediyor.

Çatıdan yer altı bağlantısına kadar tek bir sistemle çözüm sunan Geberit, çatı süzgeçleri, HDPE borular ve Pluvia askılama elemanlarını bir bütün olarak kullanmak gerektiğini savunuyor. Bu üçlü bileşenin iyi bir çözüm olarak karşımıza çıktığına inanan Geberit, mimarlara yapı içerisinde yatayda hiç eğim vermeden toplama olanağı sunarak tasarımda büyük bir avantaj sağlıyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın