Fuha İstanbul Deneyimleme Merkezi Açıldı

Fuha İstanbul, iklimlendirme sektörünün inovatif şirketi Daikin tarafından sektöründe bir ilke imza atarak Avrupa’nın ilk deneyimleme merkezi olarak İstanbul’da açıldı.

Ticari yatırımcılardan bireysel kullanıcıya kadar tüm ziyaretçilerine iklimlendirme teknolojilerini deneyimleme fırsatı sunan Daikin Solution Plaza Fuha İstanbul, Japonya ve Çin’deki merkezlerin ardından Daikin’in 4’üncü deneyimleme merkezi olmakla birlikte, dünyanın en büyüğü ve en kapsamlısı olarak hizmet verecek.

İklimlendirme sektörünün öncü ve yenilikçi markası Daikin, sektöründe imzasını attığı ilklere bir yenisini ekledi. Avrupa’nın ilk, dünyanın ise en büyük iklimlendirme deneyimleme merkezini İstanbul’da açan Daikin, ziyaretçilerinin iklim ve iklimlendirme konusundaki tüm sorularını bizzat deneyim yaşatarak yanıtlayacak. Daikin Solution Plaza Fuha İstanbul adını taşıyan Levent’teki merkez 3 Eylül 2015, Perşembe günü düzenlenen bir lansman ile kapılarını ziyaretçilerine açtı.

Fuha İstanbul

Daikin Europe N.V Başkanı ve Daikin Industries Ltd. Başkan Yardımcısı Masatsugu Minaka ile Daikin Europe N.V Yönetim Kurulu Başkanı ve Daikin Industries Ltd. Yönetim Kurulu Üyesi Frans Hoorelbeke’nin katılımı ile açılışı gerçekleşen Solution Plaza, 2.000 metrekarelik alanıyla dünyanın en büyük ve en kapsamlı iklimlendirme merkezi olma özelliğini taşıyor. Açılışta bir konuşma yapan Frans Hoorelbeke, toplam 200 milyar dolar büyüklüğündeki iklimlendirme pazarını 17 milyar doları bulan cirosu ile Daikin’in domine ettiğini hatırlatırken, Daikin’in soğutma pazarındaki uzmanlığını ısıtma pazarına da taşımak için çalışmalar yaptığını dile getirdi. Bu hedef doğrultusunda atılan en büyük adımlardan birinin de Temmuz 2011 tarihinde Airfel’i satın alarak Daikin Türkiye’yi kurmak olduğunu vurgulayan Hoorelbeke, o günden bu yana önemli bir yol kat ettiklerine dikkat çekti. Daikin Türkiye’nin kaydettiği hızlı büyümenin yanı sıra sektöründe fark yaratan pek çok yenilikçi uygulama ile de başarılı bir performans gösterdiğini belirten Hoorelbeke, “Bugün açılışı yapılan Solution Plaza fuha İstanbul da onlardan birisidir. Dolayısıyla Daikin Türkiye’nin büyüme potansiyeli, örnek projeleri, gösterdiği başarılar ve inovatif yönetim yaklaşımı buraya yatırım yaparken koyduğumuz uzun vadeli hedeflere hızla ulaşabileceğimizi göstermiştir” diye konuştu.

Daikin Solution Fuha İstanbul

Fuha İstanbul Dünya’daki 4 Merkezden Biri

Frans Hoorelbeke, Daikin’in grup felsefesi olarak; en iyi iklimlendirme çözümlerini sunarken faaliyet gösterdiği ülkelerde topluma fayda sağlamayı, sahip olduğu birikim ile de sektörüne liderlik etmeyi amaç edindiğini de dile getirdi. Hoorelbeke, konuşmasına şöyle devam etti: “Bu anlayışımızın en iyi örneklerinden biri de iklimlendirmenin, havanın, klimanın ne olduğunu ve çalışma prensiplerini ziyaretçilerine deneyimleterek öğreten ve dünyada sadece 4 tane bulunan Solution Plaza’lardır. Japonya’da Tokyo ve Osaka’da, Çin’de ise Şangay’da bulunan Solution Plaza’larımızın 4’üncüsü fuha İstanbul’un Avrupa’da bir ilk olduğunu ve dünyanın en büyük iklimlendirme deneyim merkezi olduğunu gururla belirtmek isterim. Avrupa’nın her yerinden misafirlerimizi buraya, kıtanın tek ve dünyanın en büyük iklimlendirme deneyim merkezine getirmekten büyük heyecan duyacağız.”

Fuha İstanbul 2 Yıl Süren Detaylı Bir Çalışmanın Ürünü

Daikin Türkiye CEO’su Hasan Önder ise, 91 yıllık tarihinde pek çok yenilik ve icadı sektörüne kazandıran Daikin’in inovatif kimliğini yansıtan Solution Plaza’nın, iki yıl süren detaylı bir çalışmanın sonucunda ortaya çıktığını dile getirerek şunları söyledi: “Japonya ve Çin’e yaptığımız ziyaretlerde görüp oldukça etkilendiğimiz, ziyaretçilerine oldukça faydalı bilgileri, eşsiz bir deneyim fırsatı ile birlikte sunan bu merkezlerden birini Türkiye’de açabilmek, bizim için büyük bir hayaldi. Bugün bu hayalimiz gerçekleşmekle birlikte, Türkiye adına pek çok açıdan gurur duyabileceğimiz bir merkezi de hizmete açmış olduk. Daikin Solution Plaza Fuha İstanbul’un Avrupa’daki ilk, dünya çapında ise en büyük ve en kapsamlı iklimlendirme deneyim merkezi olması bizler için ayrıca gurur verici. Hem sektörümüze hem de ziyaretçilerimize oldukça katkı sağlayacak bir merkezi hizmete açmanın mutluluğunu yaşıyoruz.”

Fuha İstanbul Merkezinde Neler Var ?

Yatırımcılar, mimarlar, mühendisler gibi sektör profesyonellerinin bir binada uygulanabilecek her türlü iklimlendirme çözümünü bir arada görebileceği Daikin Solution Plaza Fuha İstanbul, iklimlendirme teknolojilerinin yaşam kalitemize nasıl yansıdığını deneyim olarak ziyaretçilerine aktarıyor. Haftanın beş günü, konusunda uzman bir rehber eşliğinde gezilebilecek merkez, tek bir dış üniteyle birden fazla iç ünitenin yönetilebildiği VRV sistemleri, yenilenebilir enerji kaynakları kullanarak tek bir sistemle bir evin ısıtma, soğutma, sıcak su ihtiyacını karşılayabilen ısı pompası sistemleri, nem alıp nem verebilen klima teknolojisi, yeni ve daha çevreci gaz R32 gibi Daikin’in sektörüne kazandığı yenilikleri yakından tanıma fırsatı sunuyor. İki kattan oluşan ve toplam 2.000 metrekarelik alana kurulan Solution Plaza, bireysel kullanıcının da iklimlendirme konusunda merak ettiği tüm sorulara yanıt veriyor. Inverter teknolojisinden yenilenebilir enerji sistemlerine, ses seviyesinden akıllı göz teknolojisine iklimlendirme cihazlarının inovatif çözümlerini deneylerle ziyaretçilerine anlatan merkezde, kullanıcı iki klima arasındaki farkın elektrik faturasına nasıl yansıdığını da somut olarak görebiliyor.

Çocuklar İçin Eğlenceli Deneyler

Daikin’in teknolojik gelişmeleri deneyimleterek iklim ve iklimlendirme konusundaki bilgiyi en yalın haliyle paylaşmak üzere kurgulanan merkez, iklimlendirme, mimarlık ve mühendislik gibi alanlarda eğitim alan gençlere de ulaşmayı hedefliyor. Çocuklar için özel bir bölümün hazırlandığı Daikin Solution Plaza fuha İstanbul’da, havanın hayatımızdaki önemi eğlenceli deneylerle anlatılıyor. Bir bisiklet pedalı çevirerek doğal enerji kaynakları ile iklimlendirme konforu sunan ısı pompası teknolojisinin, şişedeki sıvıyı hareket ettiren avuç içi sıcaklık ölçerle Charles Yasası’nın, su içen kuş oyuncağı ile ısı farkının çocukların anlayabileceği bir dille anlatıldığı merkez, bu yönüyle iklimlendirme konusundaki bilinçlendirme çalışmalarına da destek veriyor.

Fuha İstanbul Hasan Önder - Masatsugu Minaka - Frans Hoorelbeke

Neolitik Çağdan Günümüze Anadolu’da İklimlendirme Harikaları ve Rotaları

Sektörünün geleceğine yön veren Daikin, Solution Plaza’nın açılışında iklimlendirmenin geçmişine ışık tutan “Neolitik Çağdan Günümüze Anadolu’da İklimlendirme Harikaları ve Rotaları” adlı eseri de tanıttı. Daikin’in katkıları ile Gazeteci-Yazar İrfan Unutmaz tarafından hazırlanan kitap, Anadolu topraklarında geçmişten günümüze kalan tarihi yapıları farklı bir bakış açısıyla inceliyor. Antik Roma’dan Hititler’e, Selçuklu’dan Osmanlı’ya kadar Anadolu’da hüküm süren medeniyetlerin ısıtma, soğutma ve havalandırma ihtiyaçlarına buldukları çözüm ile mimariye nasıl yön verdiklerini rotalar eşliğinde anlatan kitapta, Mimar Sinan için de özel bir bölüm yer alıyor. Daikin liderliğinde iklimlendirme sektörünün geçmişine ışık tutan ilk kitap olan “Neolitik Çağdan Günümüze Anadolu’da İklimlendirme Harikaları ve Rotaları”, tarih severlere geçmişi bir kez daha, ancak bu kez bambaşka bir açıdan ve içeriğini destekleyen eşsiz fotoğraflar eşliğinde okuma fırsatı sunuyor.

İletişim: MM Plaza, Nispetiye Mah. Aytar Cad. Başlık Sokak No:3 Levent Beşiktaş İstanbul / 0850 200 73 00

Fuha İstanbul Etkinliklerine Katılmak İçin Kaydolun: Online Davetiye

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın