ENIPE 2018 – Enerji Verimli Sanayi ve Ürünler Fuarı

ENIPE Enerji Verimli Sanayi ve Ürünler Fuarı, 11-14 Ocak 2018 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Dünyanın ve ekonomimizin geleceği için iş yerlerimizde ve evlerimizde enerjiyi verimli kullanmalıyız! Alınacak önlemlerle işletmelerin faturalarını yüzde 30, günlük hayatımızdakileri ise 4’te 1 oranında azaltmak ve dünyayı korumak mümkün… Enerji verimliliği çözümlerine dair bilmeniz gereken her şey, 11-14 Ocak 2018 tarihleri arasında ENIPE Enerji Verimli Sanayi ve Ürünler Fuarı’nda…

Dünyada enerjiye olan ihtiyaç her geçen gün artıyor. Hem devletlerin sunduğu hizmetlerde hem sanayide hem de günlük yaşamda enerjinin kullanım alanı gittikçe genişliyor. Artan enerji talebinin karşılanabilmesinin yolu ise enerji verimliliğinin yaygınlaştırılmasından geçiyor. Dünyanın korunması, sanayinin ve aile bütçesinin üzerindeki ağır enerji maliyeti yükünün hafifletilmesi enerji tasarrufu sağlayan çözümlerin yaygınlaştırılmasıyla mümkün.

“Enerjide Verimlilikten Tasarrufa 360”

Enerji Verimliliği Derneği ve İstanbul Dünya Ticaret Merkezi 2023’de dünyanın ilk 10 ekonomisini hedefleyen Türkiye’de daha az enerji ile daha fazla üretimin anahtarı başlığında, “Enerjide Verimlilikten Tasarrufa 360” teması ile ENIPE Enerji Verimli Sanayi ve Ürünler Fuarı düzenliyor. ENIPE Enerji Verimli Sanayi ve Ürünler Fuarı, 11-14 Ocak 2018 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek.
“Enerjide Verimlilikten Tasarrufa 360” teması ile düzenlenecek fuar, sanayide enerji verimliliği ile bireylerin günlük yaşamında zamandan ve tüm kaynaklardan tasarrufu için çalışan ürün, hizmet ve teknolojiler çevresinde verimlilik ve tasarruf terimlerini ortak paydada bir araya getiriyor. Fuar “Verimlilik” ve “Tasarruf” kavramlarına olan döngüsel yaklaşımı ise 360 ile ifade ediyor.

Enerji Verimliliği Derneği’nin “enerjinin etkin ve verimli kullanılabilmesi için farkındalık oluşturmak” misyonu çerçevesinde önemli bir adım olan fuarda, sanayi kuruluşlarından, kobilere, küçük sermayeli ve başlangıç aşamasındaki işletmelerden, evlerimize hatta bireysel günlük yaşama kadar enerjide verimlilik ve tasarruf sağlayan ürün ve hizmetlerin ön plana çıkarılması planlanıyor.

10 yılda 65 Milyar TL Tasarruf

Alınacak önlemlerle elde edilebilecek enerji tasarrufunun boyutları oldukça dikkat çekici…
Enerjiyi verimli kullanan işletmelerin faturalarını yüzde 30 azaltabileceklerini vurgulayan Enerji Verimliliği Derneği İstanbul Şube Başkanı ve İTO Meclis Üyesi Rasim Mazlum, aynı şekilde günlük hayatımızda bireylerin basit yöntem ve araçlar ile yılda 4’te 1 oranında maddi tasarruf sağlayabileceklerini ifade etti.

İşletmelerin, alacakları önlemlerle enerji faturalarını yüzde 30’dan fazla azaltmaları, ülke ekonomisine önümüzdeki on yılda 65 milyar TL katkı sağlamaları anlamına geliyor. 65 Milyar TL ile yapılabilecekler alternatif yatırımlarını ise 6 ünite nükleer santral, 7 Atatürk Barajı, 10 havalimanı, 10 adet 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, 16 bin adet okul ya da 3 bin 200 adet tam teşekküllü hastane olarak sıralamak mümkün.

Enerji verimliliğinin ilk adımı ENIPE

ENIPE’nin, sanayiden bireysel yaşama uzanan her alanda verimli ürünlerin tanıtımı için en doğru adres olacağına dikkat çeken Mazlum, “Küreselleşen dünyada işletmeler için en önemli ekonomik tedbirlerin başında üretimde enerji verimliliği ve bireysel enerji tasarrufu geliyor. Her alanda enerji verimli ürünler kullanmak çok önemli” dedi. Fuar hakkında bilgi veren Mazlum “Fuar başlığımız ‘daha az enerji ile daha fazla üretimin anahtarı’ olacak. Ayrıca ‘Enerjide Verimlilikten Tasarrufa 360’ temasını belirledik. Sizde bu etkinliğe ayıracağınız en az 2 gün ile günlük hayatta harcadığınız enerji ve zamanın verimliliğini artırabilirsiniz” şeklinde konuştu.

 

 

 

Sergi Katılımcı Profili

İnşaat, Enerji, Sanayi ve Üretim, Tekstil, Otomasyon, Ölçüm, Lojistik, Yenilenebilir Enerji Sektörleri, Proje, Yapım, Müşavirlik, İşletme Hizmetleri, Kamu Kuruluşları, Yüklenici Firmalar, Alt Yüklenici Şirketler, Makine, Malzeme ve Ekipman Sağlayıcıları, Teknoloji Üreticileri ve Hizmet Kuruluşları.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın