En Çok Yalıtım Malzemesi İhracatı Yapan Firma, İZOCAM

İzocam, 2018 yılında gerçekleştirdiği 23,6 milyon dolarlık yalıtım malzemesi ihracatı ile İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB) tarafından verilen 2018 yılı Başarılı İhracatçılar Ödülleri kapsamında; “En Çok Yalıtım Malzemesi İhracatı Yapan Firma” kategorisinde bu yıl da 1’incilik ödülünün sahibi oldu.

Türkiye’de yalıtım sektörünün öncüsü İzocam, İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birlikleri (ISIB) tarafından verilen ve İklimlendirme sektörünün ihracat alanındaki Oscar’ı olarak görünen Başarılı İhracatçılar Ödülleri kapsamında; 2018 yılında ihracat alanında gösterdiği performansla “En Çok İzolasyon Malzemesi İhracatı Yapan Firma 1.’lik” ödülünü aldı. Geçtiğimiz seneler de aynı kategoride 1.’lik ödülünün sahibi olan İzocam, 2018 yılında gösterdiği 23,6 milyon dolarlık ihracat performansı ile bu yıl da bayrağı taşımaya devam etti.

İzocam İSİB Ödülü

Ödül Töreni Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, İSİB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şanal, TİM Başkan Vekilleri Zeki Poyraz, İbrahim Pektaş ve çok sayıda iklimlendirme sanayicisinin katılımı ile gerçekleşti.

En Çok Yalıtım Malzemesi İhracatı Yapan Firma

2018 yılı En Çok Yalıtım Malzemesi İhracatı Yapan Firma kategorisinde 1’incilik ödülü ile ilgili İzocam Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Doruk Özcan, “İzocam’ın sadece Türkiye’de değil, Ortadoğu ve Balkanlarda da yalıtım sektörünün öncü firmaları arasında yer aldığını belirterek şunları söyledi: “Geçen yıl olduğu gibi 2018 yılında da Başarılı İhracatçılar ödüllerinde En Çok İzolasyon Malzemesi İhracatı Yapan Firma olarak ödül almaktan büyük mutluluk duyuyoruz. İhracatımız 2018’de de bir önceki yıla kıyasla Türk Lirası bazında yüzde 37,2, dolar bazında ise yüzde 6,3 arttı ve 23,6 milyon dolar oldu. Son beş yılda ihracattan elde ettiğimiz satış geliri 160 milyon doları buldu. Önümüzdeki beş yıl toplamda 150 milyon doların üzerinde ihracat yapmayı hedefliyoruz.

İzocam, dış pazarlara toplam 130 bin tona ulaşan mineral yün kapasitesinin yanı sıra artan üretim kapasiteleriyle de esnek üretim ve zamanında teslim imkanları sunuyor. Böylece inşaat ve sanayide her türlü yalıtım talebine hızlı ve güvenilir bir şekilde yanıt verebiliyor.

Bugüne kadar 100’ü aşkın ülkede çözümler sunan İzocam, 20 yerleşik bayisi ile ihracat faaliyetlerine devam ediyor. İhracat yapılan bölgelerin başında Türkiye cumhuriyetler, Afrika, Balkanlar, Asya ve Orta Doğu geliyor. Ağırlıklı olarak iklimlendirme (ısıtma, soğutma ve iklimlendirme) ve binalarda kullanılan yalıtım ürünlerinin ihracatını gerçekleştiren İzocam bu ürünlerin dışında ayrıca sanayi sektörüne yönelik ürünlerin de ihracatını yapıyor. İhracatı 600 bin metreküpü aşan İzocam, Orta Doğu iklimlendirme sektörünün en önemli üreticisi konumunda.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın