E.C.A., Felis’le, Ankara Başkent Emlak Konutları Projesi’nde

Elginkan Topluluğu’nun 30 yılı aşkın süredir ısıtma ve soğutma sektöründe faaliyet gösteren markası E.C.A., duvar tipi yoğuşmalı kazanı Felis’le, Ankara Başkent Emlak Konutları projesini referanslarına ekledi.

Türkiye’nin köklü inşaat firmalarından biri olan Kalyon İnşaat, Ankara’nın Çankaya ilçesinde konum itibari ile şehrin tam merkezinde hayata geçirilen Başkent Emlak Konutları projesinde duvar tipi yoğuşmalı kazanlarda tercihini E.C.A.’dan yana kullandı.

Ankara Başkent Emlak Konutları

Başkent Emlak Konutları, 17 blok ve bir sosyal tesis olmak üzere 202 bin metrekare üzerinde tasarlandı. Projede toplamda 196 adet E.C.A. Duvar Tipi Yoğuşmalı Kazan Felis kullanıldı. Toplamda 1478 konut, 26 ticaret alanı ve bir sosyal tesisi bulunan proje projede, 125 ve 150 kW’lık iki farklı Felis kazan kapasitesi tercih edildi.

Felis kazanlar, düşük emisyon değerleri ile çevreci ve Avrupa ErP normlarını sağlayan yüksek verimli yoğuşmalı kazan sınıfında yer alıyor. Felis serisi kazanların en önemli özelliği ise E.C.A. ARGE mühendisleri tarafından geliştirilen entegre baca klapesi sayesinde daha küçük baca çapı ve düşük baca maliyeti ile ilk yatırımı daha karlı hale getirmesidir. 6 bar işletme basıncı sayesinde daha yüksek binalarda kullanılabilen Felis kazanlar, %19’a varan modülasyon oranı sayesinde, ihtiyaç yoğunluğuna göre gaz tüketim oranını ayarlayarak mevsim geçiş aylarında büyük tasarruf sağlıyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın