DemirDöküm Sponsorluğunda Meslek Liseleri için Ücretsiz Ders Kitabı Dağıtımı Projesi

DemirDöküm, iklimlendirme sektörünün geleceğini şekillendirecek gençlerin eğitimine desteğini sürdürüyor. 2016 yılında hayata geçirilen ücretsiz mesleki eğitim ders kitabı dağıtım projesi, üçüncü yılına ulaştı. 2018-2019 eğitim-öğretim yılında da 19 bini aşkın öğrenci, DemirDöküm sponsorluğunda hazırlanan ve ücretsiz olarak dağıtılan ders kitabıyla buluştu.

İklimlendirme sektörünün öncü markalarından DemirDöküm, sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında geleceğin anahtarı öğrencilerin eğitimine destek olmayı sürdürüyor. DemirDöküm’ün ilk olarak 2016 yılında hayata geçirdiği Mesleki ve Teknik Anadolu Meslek Liseleri öğrencileri için ücretsiz ders kitabı dağıtımı projesi, üçüncü yılına ulaştı. Türkiye genelinde 20 bine yakın Meslek Liseli 11’inci sınıf öğrencisi “Isıtma Tesisatı”, “Doğal Gaz Bina içi Tesisatı” ve “Gaz Yakıcı Cihazlar” kitapları ile ders başı yaptı.

Demirdöküm Ücretsiz Ders Kitabı

Türkiye’nin ilk sanayi şirketlerinden olan ve 64 yıldır gerçekleştirdiği yatırımlarla birçok ilke imza atan DemirDöküm ve sektör için mesleki eğitimin hayati önem taşıdığını belirten DemirDöküm Yönetim Kurulu Üyesi Erdem Ertuna; “Türkiye’nin sanayi atılımına başladığı dönemde DemirDöküm olarak ‘Türkiye’nin en büyük ısıtma markası olma’ hedefi ile yola çıktık. İşimize olan inancımız, öğrenme aşkımız ile her yıl, her yeni işte başarı çıtamızı daha da yükselterek iklimlendirme sektörüne; Türkiye’ye birçok ilki kazandırdık. İstanbul Haliç’te başladığımız ısıtma yolculuğuna bugün Bozüyük’teki fabrikamızda, ileri teknolojiyi kullanarak katma değer odaklı, çevre dostu yalın üretim teknikleri ile üretime devam ediyoruz. Türkiye’nin 140’ıncı Ar-Ge merkezinin de yer aldığı Bozüyük fabrikamızdan dünyanın 50 ülkesine yenilikçi ürünlerimizi, teknolojimizi ihraç ediyoruz” dedi.

Türkiye’nin, nitelikli insan kaynağı, yerli ve yabancı sektör temsilcilerinin gerçekleştirdiği yatırımlarla ısıtma, soğutma ve havalandırma sektöründe Avrupa’nın en önemli üretim merkezinden biri olduğunu vurgulayan Ertuna şöyle konuştu; “Ülkemizin gayri safi milli hasılasına daha çok katkı sağlamak, global platformda varlığımızı kuvvetlendirmek için geleceğimizi teslim edeceğimiz öğrencilerimizin eğitimine daha fazla katkı sağlamalıyız. Bugün ders başı yapan meslek liseli öğrencilerimiz biliyoruz ki var güçleriyle çalışıp, sahip oldukları yeteneklerle konumumuzu daha yukarı taşıyıp, sektörümüze, ülkemize büyük değer katacaklar. DemirDöküm olarak eğitime, meslek liseli öğrencilerimizi desteklemeye devam edeceğiz. Sahip olduğumuz ilklerimize, gençlerimizin vizyonu ile yenilerini ekleyeceğiz.”

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın