DemirDöküm, Müşterinin Yıldızları Bozüyük Fabrikasında

Müşterinin Yıldızları” programını hayata geçiren DemirDöküm, müşteri memnuniyetinde üstün başarı gösteren iş ortaklarını Bozüyük fabrikasında ağırladı.

İki gün süren organizasyonda DemirDöküm fabrikasını gezen iş ortaklarına, Ar-Ge departmanında onlara özel hazırlanan kombi, şofben ve panel ürünlerinin küçük prototipleri hediye edildi.

İklimlendirme sektörünün öncü markalarından DemirDöküm, sektördeki rekabet çıtasını müşteri deneyimi çalışmalarıyla yükseltiyor. Beş yıllık gelişim planı dahilinde dönüşüm çalışmalarına hız kesmeden devam eden DemirDöküm, sektörde müşteri memnuniyeti ve deneyiminde de referans noktası olmak için “Müşterinin Yıldızları” programını hayata geçirdi.

DemirDöküm, Müşterinin Yıldızları

Sabancı Üniversitesi EDU iş birliği ile oluşturulan “Etkili ve Müşteri Memnuniyeti Odaklı Satış Eğitim” programına katılarak mağaza içi hizmet kalitesinde başarı sağlayıp, yapılan ölçümlerde müşteri memnuniyetinde yüzde 90 ve üzerinde skor elde eden DemirDöküm iş ortakları, “Müşterinin Yıldızları” programına dahil olabilecek.

Satış noktaları; 3 ayda bir müşteri karşılama, müşteri ihtiyacını anlama, ürün sunumu, marka sunumu, itirazlarla başa çıkma ve satış süreçlerinde müşteri odaklı yaklaşım başlıklarında değerlendirilerek performansları ölçümlenecek.

DemirDöküm Müşterinin Yıldızları

DemirDöküm, Ipsos tarafından Türkiye genelindeki 400 satış noktasında gerçekleştirilen araştırma kapsamında, müşteri memnuniyetinde yüzde 94 başarı elde eden 7 iş ortağını Bozüyük fabrikasında ağırladı.

DemirDöküm Yönetim Kurulu Üyesi Erdem Ertuna, Yönetim Kurulu Üyesi Gürhan Çoban ve Pazarlama Direktörü Bilge Kıran’ın katılımı ile gerçekleşen organizasyonda iş ortakları panel, yedek parça, kombi, şofben, termosifon üretim tesisleri ile Ar-Ge merkezini dolaşarak detaylı bilgi sahibi oldular.

DemirDöküm yöneticileri, üstün başarı gösteren iş ortaklarına plaketlerini takdim ederken, Ar-Ge departmanında onlara özel hazırlanan kombi, şofben ve panel ürünlerinin küçük prototiplerini hediye etti.

Kusursuz Müşteri Deneyimine Özel Program

Hayata geçirilen “Müşterinin Yıldızları” programıyla ilgili olarak bilgi paylaşan DemirDöküm Yönetim Kurulu Üyesi Erdem Ertuna şunları söyledi: “İçinde bulunduğumuz çağda ürünler, üretim teknikleri ve şirketler kadar tüketiciler de dönüşüm içinde.

Günümüzde ürün tasarlamak, geliştirmek, üretmek, yatırım yapmak tek başına yeterli değil. Tüketici satın alma kararını markanın kendisine yaşatacağı bütünsel deneyime göre alıyor. Beş yıllık gelişim planımız dahilinde odağımıza müşterilerimizi aldık.

Bu doğrultuda pazar araştırmalarımızı geliştirip, müşteri beklentileri ve iş ortaklarımızın ihtiyaçları doğrultusunda eğitim konusunu sahiplenerek DemirDöküm Akademi’yi kurduk. Sabancı Üniversitesi EDU iş birliği ile hayata geçirdiğimiz ‘Müşteri Deneyimi Odaklı Satış Akademisi‘ ile Türkiye’yi dolaşmaya başladık.

Demirdöküm fabrika

Eğitim stratejimizden yola çıkarak DemirDöküm Akademi çatısı altında sektörün ilk satış kitapçığı olan DemirDöküm Etkili Satış Rehberini hazırladık.”

İlk temas sürecinden satış ve satış sonrasına kadar sektörde benzeri olmayan bir yapı kurmak için Sabancı Üniversitesi EDU iş birliği ile kurgulanan eğitimler ve yapılan araştırmalarla önemli kazanımlar elde edildiğini belirten Ertuna; “DemirDöküm olarak vizyonumuz ürün tasarlamanın, geliştirmenin ve üretmenin çok ötesinde.

Tüketicilerimizin ve iş ortaklarımızın hayatlarını kolaylaştıracak proje ve uygulamalarla sektördeki öncülüğümüzü farklı alanlara taşıyacağız” dedi.

Mükemmelik Ödülü Verildi

DemirDöküm, Türkiye’nin dört bir yanında üstün teknolojiye sahip ürünlerini tüketicileriyle buluşturan ve yapılan araştırmalarda yüzde 90’nın üzerinde müşteri memnuniyeti başarısı gösteren 45 satış noktasına program kapsamında “Müşteri Memnuniyeti Mükemmellik Ödülü” verdi.

Müşterilerine üst düzey memnuniyet sağlayan satış noktaları, ayrıca mükemmellik başarısını mağaza girişlerinde de etiketle sergilemeye başladı.

Müşteri Memnuniyetinde Referans Noktası Olacak

DemirDöküm, beş yıllık gelişim planı dahilinde müşteri memnuniyetini Türkiye genelinde kusursuzlaştırmak için ayrıca “Müşteri Deneyim Platformu”nu hayata geçirdi. Sabancı Üniversitesi EDU iş birliği ile 2018 yılında DemirDöküm Akademi’yi kuran şirket, iki yılda ‘Değer Odaklı Satış’ ve ‘Etkili Satış Teknikleri’ başlıklarında düzenlediği eğitimlere 850’ye yakın iş ortağı katıldı.

Ürünleri ve satış sonrası hizmetlerinin yanı sıra müşteri deneyimi ve memnuniyet süreçlerindeki iddiasını hayata geçirdiği projelerle bir adım öteye taşıyan DemirDöküm, 2022 yılına kadar devam ettireceği projeler için her yıl 1 milyon TL’lik yatırım gerçekleştirecek.

Müşteri deneyimi ve memnuniyetinde sektörün referans noktası olmak için çalışmalarına devam eden DemirDöküm, hayata geçirilen programın ilk yılında müşteri memnuniyetinde yüzde 15 artış elde etti.

İhtiyacın anlanması ve taleplerin yerine getirilmesinde yüzde 50 artış elde eden şirket, müşterilerden gelen itirazların doğru şekilde yönlendirilmesi ve sonuçlandırılmasında ise yüzde 25 oranında artış kaydetti.

Şirket, iş ortaklarının tek tıkla eğitimlerine dijital ortamda da devam edebilmeleri için Mayıs ayı başında DemirDöküm Akademi e-öğrenme platformunu da hayata geçirdi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın