DemirDöküm “Dijital Pazarlama Eğitimleri”

Dijital dönüşüm çalışmalarına yatırımı sürdüren DemirDöküm, Ankara ve İzmir’deki iş ortakları için “Dijital Pazarlama Eğitimleri” düzenledi.

Ar-Ge çalışmaları ve gerçekleştirdiği yatırımların yanı sıra 10 yıla yakın süredir dijital dönüşüm çalışmalarıyla da sektörde öncü işlere imza atan DemirDöküm, yetkili satıcıları ve satış noktaları için Ankara ve İzmir bölge müdürlüklerinde “Dijital Pazarlama Eğitimleri” düzenledi.

İş ortaklarından gelen bildirimler ve güncel uygulamalar incelenerek en etkin sonuçlara ulaşılması için kurgulanan eğitimlerde DemirDöküm ürün ve hizmetlerinin dijital dünyada nasıl öne çıkarılabileceği aktarıldı.

Türkiye’de tüketicilerin çevrimiçi alışveriş yaklaşımlarıyla internet kullanımı alışkanlıklarına yönelik bilgilerin paylaşıldığı eğitimde, internet reklamcılığı, doğru reklam kullanımı, mecraların doğru ve etkin kullanımı da yöntemleriyle gösterildi.

Dijital Pazarlama Eğitimleri

“SATIN ALMA YOLCULUĞUNUN YÜZDE 70’İ DİJİTALDE BAŞLIYOR”

İki yıl önce başlayan dijital pazarlama eğitimlerini sektöründen bağımsız, standart şablonların dışında kurgulandığını belirten DemirDöküm Yönetim Kurulu Üyesi Erdem Ertuna; “Son 10 yılda yaşanan dijital dönüşüm sonucunda tüketiciler artık satın alma yolculuğunun yüzde 70’ini dijitalde başlatıyor.

Böyle bir ortamda nihai tüketici ile önemli temas noktalarından biri olan iş ortaklarımızın potansiyel müşterilerini doğru yer ve zamanda doğru araçlarla karşılaması, ihtiyaçlarına yanıt verebilmesi kritik önem taşıyor” dedi.

“E-TİCARET HACMİ BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR”

Perakende ticaretin yıllık büyümesinin yüzde 3 seviyesindeyken, küresel e-ticaretin yıllık büyümesinin yüzde 15’in üzerinde gerçekleştiğine dikkat çeken Erdem Ertuna; “İş dünyasındaki rekabet sadece Ar-Ge, inovasyon ve ürün özelliklerinde değil, dijital dünyada da artıyor. Elektronik ticaretin gelişimi de bunu doğruluyor.

2019’un ilk 2 aylık rakamları da e-ticaret hacminin yüzde 20’nin üzerinde büyüdüğüne işaret ediyor. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de pazar dijitale kayıyor. Dijital reklam pastasının yüzde 20’lere geldiği günümüzde, reklam harcamalarının dörtte birinin sosyal medyada gerçekleştiği belirtiliyor.

Tüketiciler dijital dünyada hem marka ve ürünlerle ilgili detaylı bilgi alabiliyor hem de ürünleri kıyaslama şansı buluyor. Bu denli benimsenen bir dünyaya DemirDöküm olarak uzak kalamazdık. 10 yıla yakın süredir kendimizi bu dünyaya hazırlıyor, her yıl bu alandaki yatırımlarımızı artırıyoruz” açıklamasını yaptı

“SADECE KOMBİ KELİMESİ 400 BİN KEZ ARATILIYOR”

Kombi satın alma ve araştırma sürecinin 15 günde gerçekleştiğine dikkat çeken Ertuna şunları söyledi; “Türkiye’de sadece kombi kelimesi yılda 400 bin kez aratılıyor. Ürünlerle ilgili farklı kelime kombinasyonları da eklendiğinde bu rakam milyonları aşıyor.

Bu açıdan iş ortaklarımızın mağaza lokasyonları, görünürlüğü kadar arama motoru sonuçlarında yer alması kritik önem taşıyor. Anlık taleplerin hızla geliştiği dijital dünyaya hem biz hem de iş ortaklarımız hazırlanmalı, en iyi şekilde entegre olmalıyız.

Bunu yaparken de doğru maliyet ve stratejilerin uygulanması gerekiyor Yetkili satıcılarımızın, bu eğitimle ışığında verilen bilgiler doğrultusunda oluşturacakları dijital reklam çalışmaları ile tüketici nezdindeki hatırlanma oranımızı ve satışlarımızı daha da yukarı çıkarmayı hedefliyoruz.”

Exit mobile version