Danfoss, Sürdürülebilir Gıda Konferansı’nda

Isıtma, soğutma, motor kontrol sistemleri ve güç çözümleri alanlarında dünya lideri Danfoss, Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından düzenlenen Sürdürülebilir Gıda Konferansı’na katıldı.

Danfoss Türkiye Soğutma Bölümü, 17 Ekim’de Fairmont Quasar’da Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından düzenlenen Sürdürülebilir Gıda Konferansı’na katıldı.

Danfoss Sürdürülebilir Gıda Konferansı

Konferansı bronz sponsorlukla destekleyen Danfoss Türkiye’nin Gıda, Perakende ve Endüstriyel Soğutma Satış Müdürü Kıvanç Aslantaş, konferansın “Tedarik Zinciri” konulu oturumunda panelist olarak yer aldı. Aslantaş, soğutma zincirinin sürdürülebilir gıda muhafazası için gerekenleri ve Danfoss’un bu konudaki teknolojilerinden bahsetti.

Birleşmiş Milletler raporuna göre tüm dünyada üretilen gıdanın yaklaşık üçte biri israf edildiği için 850 milyon kişi açlıkla savaşıyor. Üstelik bu durum yıllık yaklaşık 940 milyar dolar ekonomik zarara neden oluyor. Danfoss, inovatif ve çevre dostu ürünleri, çözümleri ve sağladığı ekipmanlarla soğutma zincirinin tüm aşamalarında gıda bozulmalarının önüne geçilmesine yardımcı oluyor.

Soğutma zinciri, tarla ya da çiftlikten işleme tesislerine, işleme tesislerinden lojistik tesislere, ordadan da son tüketiciyle ulaşacağı satış noktalarına ve nihayetinde evlerimizdeki buzdolaplarına ulaşımına kadar bütün süreçleri kapsamaktadır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın