Danfoss, Nordic Temiz Enerji Haftası 2018

Isıtma, soğutma, motor kontrol sistemleri ve güç çözümleri alanlarında dünya lideri Danfoss, Danimarkalı enerji kuruluşu Synergi ile birlikte Kopenhag ve Malmö’de Nordic Temiz Enerji Haftası 2018 kapsamında enerji verimliliği konulu üst düzey bir yuvarlak masa toplantısına ev sahipliği yaptı.

Toplantıda; Danfoss CEO’su Kim Fausing, Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) Enerji Verimliliği Başkanı Brian Motherway, Herkes için Sürdürülebilir Enerji’den (SEforAll) Ian Crosby, Avrupa Enerji Tasarrufu Birliği (AB-ASE) Başkanı Monica Frassoni, Danimarka Maliye Bakanı Kristian Jensen, Danimarka Sosyalist Partisi Başkanı ve Eski Bakan Pia Olsen Dyhr, Danimarka Endüstri Konfederasyonu (DI) CEO’su Karsten Dybvad, Rockwool Kıdemli Kıdemli Başkan Yardımcısı Henrik Frank Nielsen, Velux Grup Direktörü ve CFO’su Peter Bang ve Alman Enerji Verimliliği Örgütü DENEFF’ten Christian Noll yer aldı.

Toplantının moderasyonunu, The New York Times gazetesinin Avrupa Diplomatik Baş Muhabiri Steven Erlanger gerçekleştirdi.

Danfoss Nordic Temiz Enerji Haftas

Danfoss CEO’su Kim Fausing toplantıda yaptığı konuşmada; “Harika bir fikir alışverişi gerçekleştirdik. Birbirine bağlı olan enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji konusunda doğru yolda olduğumuzu duymak çok güzel. Enerji verimliliği sektörünün sübvansiyonlara ihtiyacı yok ancak enerji verimliliğini destekleyen iyi politikalar gerekli. Enerji verimliliğinin çok iyi bir iş modeli olduğunu biliyoruz ve bu yeşile dönüşümle ele ele gidiyor. Sonuç olarak; kullanmadığımız enerji, en iyi enerji türüdür. “

Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) Enerji Verimliliği Başkanı Brian Motherway, enerji verimliliğinde büyük bir potansiyel olduğunu söyledi. Motherway, sözlerine şöyle devam etti: “Enerji verimliliği, pek çok konuda bir araç görevi görüyor. Ekonomilerimizi daha rekabetçi kılıyor, yeni işler ve istihdam oluşturuyor. Enerji verimliliği olan evlerde yaşayan insanlar daha sağlıklı olurken, enerji tasarruflu okullarda eğitim gören çocuklar daha iyi öğrenirler. Enerji verimli binalarda çalışan insanlar daha üretken olur. Amacımız, enerji verimliliğinin tüm bu faydalarını elde etmek.”

SEforAll Enerji Verimliliği ve Soğutma Şefi Ian Crosby şunları söyledi: “İklim değişikliğine karşı bugün uygun olan en iyi teknolojiyle harekete geçmeliyiz.”

Bir diğer konuşmacı Pia Olsen Dyhr; “Halihazırda var olan binaların enerjilerini iyileştirmek için büyük potansiyele sahibiz. Gelişimi yönlendirmek için yeni teknolojilere ihtiyacımız var ve endüstrinin bunu desteklemesi gerekiyor” dedi.

Danimarka Maliye Bakanı Kristian Jensen ise Danimarka’nın büyüme ve enerji tüketimini birbirinden ayırmayı başardığını ve küresel iklim hedefleri için mücadele etme gücüne sahip olmak için büyümeye ihtiyaç duyulduğunu söyledi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın