Danfoss Kompresör Ürün Yelpazesi

Danfoss kompresör ürün yelpazesi, mevcut sistemlerin yeniden tasarlanması konusunda asgari gerekliliğe sahip Ara Tahliye Valfi (IDV) teknolojisi de dahil olmak üzere, esnek çözümlerden ve yenilikçi yağsız teknolojilerden faydalanma şansı sağlıyor.

Isıtma, soğutma, motor kontrol sistemleri ve güç çözümleri alanlarında dünya lideri Danfoss, yeni ve gelişmiş kompresör yelpazesi ile kısmi yük verimliliği ve soğutucu değişimi baskısını hafifletiyor.

Danfoss Kompresör

Danfoss Kompresör Ürün Yelpazesi

Eski Danfoss inverter scroll modellerinden üçüncü nesle pürüzsüz geçiş IDV teknolojisine sahip değişken hızlı scroll kompresörler ile hızlanıyor. Örneğin IDV teknolojisine sahip değişken hızlı scroll kompresörler, daha geniş çalışma zarfı ile IDV teknolojisine sahip sabit hızlı kompresör yelpazesini tamamlıyor.

Büyük modellerde IDV özelliğinin dahil edilmesi sayesinde kompresörlerin yüksek ve düşük basınca göre optimize edilmesine ihtiyaç duyulmuyor; bu da envanter yönetimi gereksinimlerinin yarıya inmesi anlamına geliyor.

Geniş çalışma zarfı ise stratejik uygulamalar için büyük bir avantaj sağlıyor. IDV’li 50 TR scroll kompresör – kompakt gövdedeki scroll teknolojisi sayesinde daha büyük chiller tasarımlarını mümkün kılıyor.

Yağsız kompresörler TTH ve TGH Turbocor© – sıcak iklimlerde hava soğutmalı soğutucular, ısı geri kazanım, sudan suya ısı pompaları, ısı depolama ve düşük sıcaklıklı prosesler gibi yüksek randıman gereken uygulamalarda, yüksek verim ve düşük bakım ihtiyaçlı teknolojiden faydalanılmasını sağlıyor.

Danfoss Kompresör Ürünleri

Ürünler nominal 107 tonluk TTH375 ve nominal 82 tonluk TGH285 olmak üzere iki versiyon olarak bulunuyor. Danfoss’un sürdürülebilir ve çevre dostu soğutkanlarına çözüm olarak R134a veya düşük GWP değerli yanmaz R513A soğutkanı kullanılan TTH modelleri ile ultra-düşük GWP değerli HFO1234ze soğutkanı kullanılan TGH modelleri de mevcut.

Bu yeni modeller sayesinde kullanıcılar, yüksek randıman gerektiren uygulamalarda eskiden sadece pozitif deplasmanlı kompresörlerden faydalanırken artık yağsız, manyetik rulmanlı, santirfüjlü kompresör teknolojisinden de en iyi şekilde yararlanabiliyorlar.

Çoklu soğutkan destekli DSH scroll modelleri OEM’lere düşük GWP konusunda “benzersiz esneklik” sunuyor. Danfoss sektöre yeni ve düşük GWP değerli soğutkanlara onaylı kompresörler sunmaya devam ediyor.

Spiral (Scroll) Kompresörler

Danfoss’un 2019’daki yenilikleri arasında R452B ve R454B için onaylı 7,5 ila 40 TR sabit hızlı scroll kompresörleri dikkat çekiyor. Kompresörlerin R410A’ya benzer performansı ikle birden fazla soğutkan ile birlikte kullanılabilmesi OEM’lerin soğutkan dönüşümlerini sistemlerinde köklü değişikliklere gerek duymadan gerçekleştirmesini sağlayıp hem soğutma hem de tersinir sistemlerin piyasaya çıkış sürecini hızlandırmakta.

OEM’ler, bu değişiklik sayesinde son hat özelleştirmeleri gerçekleştirip stok envanterlerini azaltabiliyor; sonuç olarak da esneklik ve stok yönetimi kolaylığı artıyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın