Danfoss ile Her 1 Derecede % 6 Enerji Tasarrufu

Makina Mühendisleri Odası (MMO) Bakırköy Şubesi üyeleri, geçtiğimiz gün Danfoss tarafından verilen eğitim ile Danfoss’un sulu döşemeden ısıtma sistemleri ile her 1 derecede %6 enerji tasarrufu sağlanabildiğini görme imkanı buldular.

Isıtma, soğutma, motor kontrol sistemleri ve güç çözümleri alanlarında dünya lideri Danfoss, geçtiğimiz günlerde Makina Mühendisleri Odası (MMO) Bakırköy Şubesi ile ortak bir eğitim düzenledi. Eğitime katılan oda üyeleri ve konuyla ilgili mimar ve inşaat mühendisleri, “Danfoss Sulu Döşemeden Isıtma Sistemleri” konulu eğitiminde, yerden ısıtmada kullanılan tüm ekipmanlar hakkında ayrıntıları içeren teorik bilgiler ile örnek hikayeler üzerinden uygulamaları görme imkanı buldular. Danfoss yetkilileri eğitim boyunca katılımcılara, sulu döşemeden ısıtma sistemlerinin enerji tasarrufuna, konfora, mimariye ve sağlığa yönelik avantajlarına yönelik detaylı bilgiler ile birlikte yerden ısıtma projeleri oluşturulurken dikkat edilmesi gereken detayları ve sistem için kullanılan parametreleri aktardı.

Danfoss Enerji Tasarrufu

Yapılan araştırmalara göre, oda sıcaklığını 1 derece artırmak için %6 fazla enerji harcanması gerekiyor. Danfoss sulu döşemeden ısıtma ekipmanlarıyla, oda sıcaklığında homojen bir dağılım sağlanıyor. Bu sayede diğer ısıtma sistemlerinde oluşan yüksek giderlerin önüne geçiliyor. Ayrıca sistemin farklı yapılarda uygulanabilmesi, görünürde bir hacim kaplamaması gibi mimari avantajları da tercih edilme oranını artırıyor. Uzman firmalar tarafından çizilen yerden ısıtma projeleri ve uygulamaları sayesinde de zemin sıcaklığı insan sağlığına zarar vermeyecek şekilde kontrol altına alınıyor.

Isıtma kontrolü sistemlerinde 80 yılı aşkın süredir öncülük yapan Danfoss, son kullanıcı değerini ve enerji tasarrufunu en üst seviyede tutmak için ürünlerinin hem kurulumunu hem de işleyişini basitleştirmek için çalışmaktadır. Danfoss ürünlerinin, üretim ve geliştirme sırasında verimlilik ve yaşam ömrünün maksimize edilebilmesi için tüm parçalar, birçok farklı alanda testlere tabi tutularak pazara sunulmaktadır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın