Danfoss DEVI Eğitimleri, Bursa Büyükşehir’de

Danfoss DEVI, ısıtma teknolojilerinde profesyonel çözümler sunan bir firma olarak, Bursa Büyükşehir Belediyesi proje ve uygulama birimindeki mühendis ve teknik ekibine kar-buz birikimini önleme çözümleri ve balanslama sistemlerini aktardı.

Isıtma, soğutma ve motor kontrol sistemleri alanında dünya lideri Danfoss’un ısıtma kablosu çözümlerinde faaliyet gösteren kolu DEVI, Bursa Büyükşehir Belediyesi teknik ekibine kar buz birikimini engelleme yöntemleri ve balanslama sistemleri konusunda bir eğitim verdi. Eğitimde DEVI çözümleri ile yaya ve araç alt-üst geçitleri, rampalar, bina giriş çıkışları ve çatılarda kar ve buzlanmayı önleme yöntemleri ve balanslama ekipmanlarının kullanımını aktardı.

Danfoss Isıtma Çözümleri ve DEVI eğtiminde şu bilgiler verildi: “Isıtma Kabloları, değişik amaçlarla kullanmak üzere, elektrik enerjisini ısı enerjisine dönüştüren özel kablolar olan ısıtma kabloları, iç mekan uygulamalarında “Elektrikli Döşemeden Isıtma Sistemleri”, Dış Mekan Güvenlik Uygulamaları “Kar-Buz Birikimini Engelleme Sistemleri ve boru hatlarında “Boru Isıtması Sistemleri”nde kullanılıyor.

Isıtma kabloları, 220V veya 380V şehir şebeke gerilimi ile çalışıyor; bu nedenle uygulama için ilave elektrik alt yapısına ve donanıma gereksinim duyulmuyor. Sistemde, ısı enerjisine dönüştürülen elektrik enerjisinin, amaca uygun ve ekonomik kullanımını sağlamak için gerekli kontrol, termostat ve sensörler ile sağlanırken ayrıca kablosuz merkezi kontrol sistemleri de bulunuyor.”

Balanslama konusunda ise değişken debili veya sabit debili sistem, FCU ısıtma-soğutma sistemleri ve herhangi bir terminal ünitedeki uygulama, yüzey ısıtma-soğutma sistemlerindeki uygulama, termostatik sıcaklık kontrollü yüzey ve kombine uygulamalar, termostatik radyatör vanalı ve otomatik debi limitleyici iki borulu radyatör ısıtma sistemlerindeki uygulama, ısı istasyonlu uygulama ve evsel sıcak su re-sirkülasyon hattında otomatik sıcaklık balanslamalı değişken debili sistemler ve ekipmanların doğru yerde uygun bağlantı yöntemleri kullanılmasından bahsedildi.

Otomatik fark basınç kontrol vanası, basınçtan bağımsız balans ve kontrol vanası, motorlar ve manuel balans vanaları tanıtıldı.

Çok uzun bir kullanım ömrüne sahip olan DEVI Isıtma Kablolarının kullanımı uygulama yapılan binanın ömrü kadar olduğunu söyleyen Danfoss Isıtma Çözümleri DEVİ Satış Mühendisi Samet Özdeniz, DEVI sistemlerinin kurulum sonrasına bakıma ihtiyaç duymadığını ve yirmi yıl garantili olduğu da Bursa Belediyesi mühendis ve teknik ekibine aktardı.

Exit mobile version