Danfoss Danimarkalı Ağ Pptimizasyonu Firması OE3i ApS’yi Satın Aldı

Isıtma, soğutma, motor kontrol sistemleri ve güç çözümleri alanlarında dünya lideri Danfoss, bölgesel ısıtma alanında dijitalleşmesini destekleyecek bir hamle ile, enerji planlaması ve optimizasyonunda öncü firmalardan OE3i ApS’yi satın aldığını duyurdu.

Isıtma, soğutma, motor kontrol sistemleri ve güç çözümleri alanlarında dünya lideri Danfoss, Danimarkalı OE3i ApS firmasını satın aldı. OE3i ApS firması, enerji planlaması ve optimizasyonu alanında öncü konuma sahip, yenilikçi yazılım, hizmet geliştiricisi ve sağlayıcısı olarak biliniyor. Yapılan anlaşmaya, tesis yönetimi, yük tahmini ve sıcaklık optimizasyonu alanlarında kendini kanıtlamış ve Bölgesel Isıtma Tesisleri (DHU) ile Kombine Isı ve Enerji santrallerinin (CHP) ısı ve enerji üretimini optimize etmelerine destek olmak üzere geliştirilmiş yazılım çözümleri de dahil edildi. Bu teknoloji kazanımı sayesinde Danfoss, bölgesel enerji sektöründe halihazırda güçlü olan piyasa konumunu daha da geliştirecek ve bu alandaki dijital yolculuğunu destekleyecek.

OE3i ApS

Danfoss Isıtma Sistemleri Global Başkanı Lars Tveen, satın almayla ilgili, “Yeni ve yenilikçi teknolojiler edinmek, büyüme potansiyeli gördüğümüz alanlarda ilerlemek için yaptığımız yatırımların önemli bir kısmını oluşturuyor. Danfoss, uzman OE3i firmasıyla yaptığı iş birliği ile bölgesel enerji alanında dijitalleşmeyi hızlandırmak için stratejik bir adım atmıştır.” dedi.

OE3i Yönetici Direktörü Nicolai Hagen Johansen ise, “Ağ optimizasyonu, Avrupa piyasasında bulunan tüm müşterilerimizin dijital gündemlerinde birinci sırada yer alıyor. Danfoss’un bölgesel enerji alanındaki köklü uygulaması ve ürün bilgisinden faydalanarak güçlü yanlarımızı ortaya çıkarmak, enerji kayıplarını azaltmak ve bu sektöre daha fazla fayda sağlamak için çalışacağız.” dedi.

Satın alma sürecinin tamamlanmasıyla birlikte şirket, Danfoss Bölgesel Enerji Bölümü bünyesine dahil olacak.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın