Daikin Streamer Teknolojisi

Daikin, Streamer teknolojili hava temizleyici ile daha sağlıklı ve daha kaliteli hava solumanızı sağlıyor. Yapılan uzun araştırmalar sonucunda geliştirilen ‘Streamer’ teknolojili hava temizleyici, alerjenlerin yanı sıra kış aylarında artan hava kirliliği ve ona bağlı koku problemlerine karşı çözüm sunuyor.

Kış aylarında ısınma ihtiyacı kadar temiz havaya olan ihtiyacımız da artıyor. Soğuk nedeniyle açılamayan pencereler, hava kirliliği nedeniyle solunan kalitesiz hava birçok olumsuzluğu tetikliyor. Bunun yanı sıra Avrupa Alerji ve Solunum Yolu Hastaları Derneği Federasyonu’na (EFA) göre, Avrupa genelinde 80 milyondan fazla kişi alerjik hastalıklara sahip ve bu rakam gittikçe artıyor. Havada bulunan yabancı maddeler bu alerjik hastalıklardan birine sebep olabiliyor. Şehir ortamında bu alerjenler örneğin; dizel egzoz partikülleri ve uçucu organik bileşikler (inşaat ve kozmetik malzemelerinde bulunur) gibi maddeler ile karışarak, oldukça zararlı ağır alerjenler meydana getirebiliyor. Ayrıca hayvan tüyleri, ev toz akarları, polenler, bakteriler de alerjik hastalıklara sebep olabiliyor. Tüm bu etkenler göz önüne alındığında sağlıklı bir yaşam elde etmek için bulunduğumuz ortamın havasının temiz olması hayati önem taşıyor. Dışarıdaki havayı temizlemek çok da kolay olmuyor ancak teknoloji sayesinde ev ve iş yerlerinde hava kirliliği ve ona bağlı koku problemlerine karşı rahatlıkla çözüm getirilebiliyor.

Sağlıklı bir yaşam için soluduğumuz havanın kalitesini arttırma görevini üstlenen iklimlendirme sektörünün öncü ve yenilikçi şirketi Daikin, Streamer teknolojili hava temizleyici MC70L ile sağlıklı ortamlar oluşturulmasını sağlıyor. Daikin, hava temizleme cihazı ile mekanlardaki havayı temizleyerek kalitesini arttırıyor, taze ve temiz hava teneffüs edilmesine olanak sağlıyor. Daikin, yaptığı uzun araştırmalar sonucunda geliştirdiği ve alerji hava temizleme sistemlerinde kullandığı Streamer teknolojisi ile astım ve alerjisi olanlar için nefes alma konforunu yükseltiyor. Ozon yayılımı AB standartlarının altında olan MC70L, 16 dB ses seviyesi ile yaprak hışırtısı kadar sessiz çalışıyor.

Daikin’in ileri teknoloji hava temizleme cihazı MC70L, kötü koku yaratan partikülleri gidermekle kalmıyor, zararlı bakterileri, hayvan tüylerini, küfleri, polenleri, küçük böcekleri ve diğer alerjenleri de yok ediyor. MC70L hava temizleyici, solumaya uygun temiz hava üretimi ile astım ve alerjisi olanların yaşam alanlarına önemli katkıda bulunuyor. Şık tasarımıyla her türlü ortama uyum sağlayan MC70L, 6 ayrı filtresiyle hava kalitesini en üst seviyeye taşırken, inverter motoruyla da üst düzey verimlilik sağlıyor.

Güçlü filtre sistemiyle birlikte havadaki potansiyel olarak zararlı maddeleri gideren ve kötü kokuları nötr hale getiren Streamer teknolojili hava temizleyici MC70L, evlerinde kaliteli bir hava solumak isteyenlere, yüksek hava akımı ile odanın her köşesine uzanan turbo modu, çocuk kilidi, ekran parlaklığı ayarı, uzaktan kumandası, anti-polen modu, uyku modu ve zamanlayıcı özellikleri ile kaliteli konfor sunuyor. Bebeklerden yaşlılara kadar her yaş grubu için tercih edilen MC70L, özellikle alerjik bünyeli çocukların odalarında güvenle kullanılabiliyor.

Yapılan bağımsız testlerde kendini kanıtlayan ve İngiliz Alerji Kurumu tarafından onaylanan Daikin’in ileri teknolojili hava temizleyicisi; toz, duman, polen, küf sporları, evcil hayvan tüyü, ev akarları ve alerjik reaksiyonlara sebebiyet veren zararlı maddeler gibi havada bulunan partikülleri yok ederken, ayrıca şık ve kompakt tasarımı ve sadece 8,5 kg’lık ağırlığı ile kolayca taşınarak her türlü ortama da uyum sağlıyor.

Daikin Streamer Teknolojisi Nedir?

Sıradan plazmalar ile aynı elektrik gücünü kullanarak üretilen yüksek hızlı elektronlar, havadaki oksijen ve nitrojen molekülleriyle çarpışarak 1.000 kat daha yüksek oksidatif ayrıştırma hızına sahip plazmayı oluşturur. Kuvvetli Streamer oluşumu bakterilere ve virüslere saldırarak yüzeydeki proteinlerini ayrıştırır ve oksidasyonla yok eder.

Exit mobile version