Daikin, Segmentinin “En Küçük” Yoğuşmalı Kombisi

İklimlendirme sektörünün öncü ve yenilikçi markalarından Daikin, iki yıl önce segmentinin “en küçük” yoğuşmalı kombisini yaparak soğutmada olduğu kadar ısıtma alanında da iddialı olduğunu gösterdi.

İklimlendirme sektörünün öncü ve yenilikçi markalarından Daikin, iki yıl önce segmentinin ‘en küçük’ yoğuşmalı kombisini yaparak soğutmada olduğu kadar ısıtma alanında da iddialı olduğunu gösterdi. Daikin Avrupa Tasarım Merkezi EDC ve Türkiye’deki Ar-Ge mühendislerinin üç yıllık çalışması sonucunda 7 milyon TL’lik yatırımla ortaya çıkan, ağırlığı 27 kilogram eni 40 santimetre, boyu 59 santimetre, derinliği de 25,5 santimetre olan Daikin Premix Kombi, ‘en küçük hacimli’ kombi olmanın yanı sıra taşıdığı üstün özelliklerle de ilgi odağı oluyor.

Daikin En Küçük Yoğuşmalı Kombi

Geleceğin teknolojisi ile üretilen ve dünyanın en az yer kaplayan kombisi olan Daikin Premix Kombi, daha ilk bakışta benzerlerinden ayrışarak küçük ve şık tasarımı ile öne çıkıyor. Daikin Kombi’nin ölçüleri yaşam alanlarında şık montaj biçimlerine olanak sağlıyor.

Tam yoğuşma teknolojisine sahip Daikin Kombi’yi özel kılan yönlerinden biri de, yine sektörde bir ilk olan özel tasarım eşanjörü. Bu küçük tasarımının başarılmasındaki ana etken; patenti Daikin’e ait olan bu özel eşanjörde gizli. Bu sayede hem kombide çok uzun bir ömür hem de çok yüksek bir ısı transferi imkanı elde edilebiliyor. Bu sayede yüzde 109’a varan oranlarda verimlilik değerleriyle çalışan Daikin Kombi, enerji verimli frekans kontrol özelliğine sahip pompası ile de standart kombilere göre daha az elektrik tüketiyor.

Sessiz gece

Daikin Premix Kombi estetik olduğu kadar sessiz de. Devir kontrollü fan teknolojisi ve taze hava emiş hattında kullanılan özel susturucusu sayesinde Daikin Kombi’nin çalıştığını duymanız zor. Çünkü Daikin Kombi sadece 39 desibel; yani çok sessiz çalışıyor. Uykusu hafif olanlar, ses duyduğunda uyanıp da uykusu kaçanlar, bebekli evler için ‘sessiz günler ve geceler’ sunuyor Daikin Premix Kombi. Dünyanın 150 ülkesinde, 90 üretim tesisi ile faaliyet gösteren Daikin’in doğalgaz ile çalışan ilk ısıtma cihazı olan Daikin Premix Kombi, Avrupa ile aynı anda Türkiye’de de satışa çıktı. Ürün, altı yıl koşulsuz garanti sunuyor.

Daikin Condense

Tasarım ödüllerini ‘Daikin Premix Kombi’ topladı

Avrupa Tasarım Merkezi (EDC) ve Türkiye’deki Ar-Ge merkezinin birlikte tasarladığı ve küçük boyutlarıyla ısıtmayı yeniden şekillendiren Daikin Premix Tam Yoğuşmalı Kombi, 2018 yılında hem IF Tasarım Ödülü’nü hem de Red Dot Tasarım Ödülü’nü kazanarak üstün tasarım kalitesini kanıtladı. Daikin’in “Isıtmayı Yeniden Tasarladık” sloganıyla piyasaya sunduğu Daikin Premix Tam Yoğuşmalı Kombi tasarım alanının en prestijli iki ödülünü kazanarak büyük bir başarının da sahibi oldu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın