Daikin, İnovatif Yeni Ürünü VRV-i İnvisible Isı Pompası

İlklere imza atarak iklimlendirme sektörüne öncülük eden Daikin, inovatif yeni ürünü VRV-i invisible ısı pompası ile kullanıcılara benzersiz bir çözüm sunuyor. VRV serisinin bu yenilikçi ürünü, özellikle dış ünitenin monte edilmesinde sorun yaşanan yapılar ve mimari dokunun titizlikle korunması gereken binalarda eşsiz bir çözüm olarak öne çıkıyor. Kolayca gizlenebilen küçük dış ünitesi ile özellikle tarihi binaların kurtarıcısı olan ürün, hafif ve kompakt iç üniteleri ile de montaj ve iç ortama yerleşimde büyük avantajlar sağlıyor.

Geniş ürün gamı ve yüksek standartlardaki kalitesiyle iklimlendirme sektörüne yön veren Daikin, yenilikçi ürünleriyle her geçen gün çıtayı yukarı taşımaya devam ediyor. Yeni ürünü VRV-i ısı pompası ile fark yaratan Daikin, yeni bir ilke daha imza atarak iklimlendirme sektöründeki önemli bir boşluğu yine Daikin kalitesi ve zekasıyla doldurmayı başarıyor. Daikin’in mucidi olduğu VRV serisinin 5 patente sahip yeni ürünü VRV-i invisible ısı pompası, sahip olduğu birçok üstün özellikle dikkat çekiyor. Ürün, kompresör ve ısı eşanjörü olmak üzere iki parça halinde üretildiğinden her türlü mağaza ve bina uygulamasında son derece esnek montaj avantajı sağlıyor.

Daikin VRV-i

Ürün en zor konumlara bile çok kolay ve güvenli bir şekilde monte edilebiliyor. 5 patentli bu eşsiz konseptin monte işlemi bittiğinde dışardan görünen kısmı sadece üfleme menfezleri oluyor. Mimariye kusursuz entegre olan VRV-i dış ünitenin dışarıdan görünmesi ya da monte edilememesi sorununa kesin çözüm getiriyor. Son derece verimli ve güvenli bir ürün olan VRV-i, 5HP (14 kW) ve 8HP (21,4 kW) kapasite seçenekleri ile 17 iç üniteye kadar bağlanabilme özelliği taşıyor.

Kompakt ve Verimli

VRV-i; havalandırma üniteleri, ‘Biddle’ hava perdeleri ve kontrollerle birlikte kapsamlı çözüm sunarak büyük bir konfor yaratıyor. Ürün, bütün bunları yaparken; değişken soğutucu akışkan sıcaklığı (VRT), VRV configurator ve inverter kompresörler gibi VRV IV standartlarını ve teknolojilerini kullanıyor. Ürünün 24,5 cm genişliğe ve 20 cm derinliğe sahip seri teknik alanı şaft boşluğu, bodrum kat, depo ve mutfak gibi alanlara kolayca monte edilebiliyor. Tasarımı ve boyutlarından dolayı VRV pazarının en zarif ve en kompakt ürünü olarak öne çıkan VRV-i, neredeyse tamamen gizlenebilme özelliğine sahip olması nedeniyle özellikle korunması gereken tarihi binaların iklimlendirilme sorununa nihayet bir çözüm getiriyor. Olağanüstü düşük çalışma sesi ve sadece menfezinin görünmesi ile ortam mimarisine kusursuz entegrasyon sağlayabilen cihaz, yoğun insan sirkülasyonu yaşanan alanlar için ideal bir ürün olarak kabul ediliyor. Küçük ofisler, kütüphaneler, bankalar, tarihi binalar ve müzeler için mutlak bir çözüm olan VRV-i invisible ısı pompası, konforun yanı sıra görüntü kirliliğine son vererek estetik konforu da beraberinde getiriyor.

Daikin VRV-i Eşanjör

Büyük Alan Tasarrufu Sağlıyor

Kompresörün hafif ve kompakt olması, ürünün iç ortama yerleşimini kolaylaştırırken, mekanda kullanılabilir zemin alanını artıran bir unsur haline dönüşüyor. 397mm yüksekliğindeki benzersiz V şekilli ısı eşanjörü, kompakt yapısı sayesinde bir iç ünite gibi tavan boşluğuna monte ediliyor. Ürünün, süper verimli inverter santrifüj fanları ‘sirocco’ tip fanlara kıyasla yüzde 50’den fazla verimlilik artışı sağlıyor. Ayrı ayrı gelen ve maksimum 105 kg ağırlığa sahip olan hafif üniteler ise vinç yardımı olmadan, sadece 2 kişi tarafından kolayca monte edilebiliyor. Tüm bileşenlere kolayca ulaşılması, servis ve bakım açısından büyük kolaylık sağlıyor. Bu sayede montaj ya da arıza sırasında günlük ticari faaliyetlerin kesintiye uğraması gibi bir handikap ortadan kalkıyor. Daikin, kullandığı bulut teknolojisiyle enerji yönetimine yardımcı olabiliyor ve gerektiğinde merkezden birçok bölgenin kontrolünü yapabiliyor.

VRV-i invisible ısı pompası ile sektörde önemli bir soruna kökten çözüm getiren Daikin, ürün gamını geliştirmeye yenilikçi ürünleriyle devam edecek.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın