Cengiz Makine’de FORM’un RODA Duman Tahliye Kapakları kullanılıyor

Merkezi Hong Kong’ta bulunan IMPRO Grup bünyesinde yer alan Cengiz Makine’nin yeni fabrikasında, aerojelli Roda marka 24 volt phoenix duman tahliye ve doğal havalandırma kapakları kullanılıyor.

Cengiz Makine’nin TAYSAD Organize Sanayi Bölgesi’ndeki (TOSB) 12.000 mkapalı alana sahip modern tesisinde kullanılan Roda Phoenix model aerojel dolgulu 16 mm polikarbon kapaklar, ışık geçirgenliğine sahip şeffaf plakalar sayesinde doğal aydınlatmada normal polikarbon ve akrilik kapaklara göre %50 artış sağlar. Aerojelin difüzyon özelliği sayesinde mekanda ışık homojen olarak dağılır. Isıl izolasyonda ise %70 oranında iyileşme sağlar.

Yangınlarda dumanın yayılmasını önlemek ve binaların dumandan en hızlı şekilde arındırılmasını sağlamak için geliştirilen RODA duman tahliye kapakları, projelere uygun ürün seçenekleriyle yapılarınızı güvenli mekanlara dönüştürüyor. RODA duman tahliye ve havalandırma sistemleri; fiziksel dayanıklılık, ısı ve ses yalıtımı, rüzgar, kar yükü ve yüksek yangın dayanımı özelliklerine sahip ürünlerdir. Bu özellikleri ile mimarların, mühendislerin, müteahhitlerin ve diğer tüm müşterilerin yüksek standartlarını karşılar. RODA duman tahliye sistemleri, EN 12101-2 ve VdS 2159 standartlarına uygundur.

RODA duman tahliye ve havalandırma sistemleri, endüstriyel tesisler, ticari binalar, turizm tesisleri, kültür merkezleri ve laboratuarlar için yangınlara karşı mimari açıdan estetik ve güvenli çözümler sunuyor.

RODA Duman Tahliye Kapakları

FORM’dan çalışanlarına outdoor takım çalışması etkinliği

Form Şirketler Grubu çalışanları 08 Eylül Cumartesi günü Polonezköy’de outdoor takım çalışması eğitimi aldı.

Form İstanbul Merkez Ofis yönetici ve çalışanlarından 70 kişinin katıldığı outdoor takım çalışması eğitimleri, Resital Park Polonezköy’de kahvaltı ile başladı. Uzman eğitimciler tarafından dört takıma ayrılan FORM çalışanları, çeşitli takım oyunları ile iletişim becerilerini kullanıp, grup içi dinamikleri ile ilgili bilgi ve becerilerini geliştirip takım ruhu yaratarak verilen hedeflere ulaştılar. Oyunlarda “Çekirgeler” isimli takım, gösterdikleri performans ile birinci oldu.

Çalışanların kişisel gelişimlerine firma olarak önem verdiklerini ifade eden Form Operasyon Koordinatörü Özden Korun, “ İş ortamında çalışanların iletişim becerilerini kullanarak birbirlerini dinlemeleri, bilgilerini paylaşmaları ve bir takım ruhu yaratarak sinerji oluşturmalarını önemsiyoruz. Çalışanlarımıza yönelik bu tarz kurum içi eğitim çalışmalarının,  iş süreçlerine kalıcı olarak pozitif etkiler yaratacağına inanıyoruz” dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın