Carrier Değişken Hızlı Vidalı Soğutma Grubu Piyasaya Sunuluyor

Greenspeed™ teknolojisine sahip AquaForce® Vision 30KAV, Carrier’ın en verimli, akıllı ve kompakt değişken hızlı vidalı soğutma grubudur.

Carrier, ilk etapta 500 kW ila 1.100 kW arasında soğutma kapasitelerini kapsayıp çok yüksek sezonsal verimlilik seviyelerine ulaşan ve Greenspeed teknolojisine sahip yeni değişken hızlı vidalı soğutucu grubu AquaForce Vision 30KAV’ı piyasaya takdim ediyor. Yüksek teknolojili ısıtma, havalandırma ve soğutma çözümleri konusunda dünya lideri olan Carrier, United Technologies Corp’a bağlı UTC Climate, Controls & Security biriminin bir parçası. Carrier tarafından sunulan AquaForce Vision 30KAV olağanüstü bir enerji performansı elde ediyor. Değişken hızlı vidalı kompresör ve değişken hızlı fanların yanı sıra opsiyonel değişken hızlı pompalar – AC standart, EC ise opsiyondur – ile donatılan Carrier AquaForce Vision 30KAV, bina ısıl yük varyasyonlarının ihtiyaçları ile kusursuz bir uyum sağlamak adına soğutma kapasitesini ve su akışını otomatik olarak ayarlar. Böylelikle hem tam yükte hem de kısmi yükte en uygun çalışma elde edilir. Bu yeni cihaz soğutma modunda 5.5’e kadar SEER değerine sahipken tam yükte 3.49’a kadar Enerji Verimlilik Derecesine (EER) sahiptir. 30GX serisine kıyasla, 30KAV aynı ayak iziyle %40’a varan oranlarda daha fazla enerji verimliliği sağlar.

-20°C ile 55°C arasında değişen dış sıcaklıklarda ve negatif su sıcaklıklarında çalışabilen 30KAV, pek çok sektör için ideal bir çözüm.

Büyük ölçekli ofis binaları, oteller ve sağlık tesislerinden veri merkezlerine ve endüstriyel projelere kadar pek alanda, 30KAV enerji verimliği ve tasarrufu bakımından en zorlu talepleri iklim gözetmeksizin yerine getiriyor. AquaForce Vision 30KAV en gelişmiş Carrier teknolojilerini sunuyor:

– En yeni 06Z değişken hızlı vidalı kompresör
– EC motorlu 6.nesil Flying Bird® Fan
– Tek bir parçaya yerleştirilmiş eşsiz W batarya tasarımıyla 3.nesil Novation® mikro kanallı ısı eşanjörleri.

Aqua Force Vision 30KAV, 10 farklı dilde kullanıcı arayüzü, ve müşterilere akıllı veri sunup gerçek koşullar altında enerji tasarrufunu optimize etmelerini sağlayan akıllı enerji izleme gibi fonksiyonları bulunan renkli dokunmatik ekranlı Touch Pilot® kontrolünü de içinde barındırıyor. Bununla birlikte 30KAV, Carrier mühendislerinin verileri inceleyip soğutucu performansını iyileştirebilecekleri Carrier uzaktan izleme merkezlerine bağlanabiliyor. Çalışır durumdayken sadece 90 dB(A) ses seviyesiyle, bu yeni grup önceki nesle göre bilhassa daha düşük ses seviyesine sahip.

Vidalı Soğutma Grubu

Düşük küresel ısınma potansiyeline (GWP) sahip HFO R-1234ze soğutucu akışkan için özel olarak tasarlanan AquaForce Vision PUREtec™ 30KAV-ZE versiyonu 2018 yılında hizmete sunulacak.

Yüksek kalite teknolojiler ve ilave opsiyonlar ile grup 1.800 kW soğutma kapasitesine kadar da genişletilecek.

Sıradışı performans

Değişken hızlı vidalı kompresörler, değişken hızlı fanlar (standart AC, opsiyon EC) ve opsiyonel olarak değişken hızlı pompalarla donatılarak sunulan Carrier’in Greenspeed™ zekasına sahip AquaForce® Vision 30KAV soğutma grubu, soğutma kapasitesini ve su  debisini otomatik şekilde ayarlar ve binanın ihtiyaçlarını ya da yükteki değişimleri mükemmel biçimde karşılar. Sonuçta, hem tam hem de kısmi yükte optimum çalışma koşulları (maks. SEER 5,5) elde edilir. 30KAV modeli, aynı alana sahip 30GX serisinden %40’a kadar daha yüksek enerji verimi sağlar.

Bu seri, 2021 Ecodesign yönetmeliklerine daha bugünden tam uyumludur.

Düşük ses düzeyi

Yeni nesil değişken hızlı, çift vidalı Carrier 06Z kompresörü entegre rezonatörlü ve doğadan ilham alınarak tasarlanan fan kanadına sahip 6. nesil Flying Bird™ fanlarıyla kompresör ve hava akış sesini 90 dB(A) gibi son derece düşük bir düzeye çekmektedir.

30KAV serisi, önceki AquaForce® 30XAV serisine göre 6 dB(A) daha düşük ses düzeyine sahiptir.

Zeka ve bağlantılar

Gelişmiş Touch Pilot™ akıllı kontrol sistemi, çalışma parametrelerini gerçek zamanlı olarak görüntüler ve aynı zamanda sezgisel ve özellikle kullanıcı dostu bir kullanım sağlar. 30KAV modelinde ayrıca yenilikçi bir akıllı enerji izleme sistemi bulunur. Bu sistem; kullanıcılara gerçek zamanlı elektrik enerjisi tüketimi, soğutma enerji çıkış değeri, anlık ve ortalama olarak sezonsal enerji verimlilik oranları gibi bilgiler sağlar. Daha da ileri bir enerji tasarrufu sağlamak üzere 30KAV modeli, Carrier uzmanları tarafından uzaktan izlenebilir ve enerji tüketimi konusunda teşhis ve optimizasyon çalışmaları gerçekleştirilebilir.

Çevreye saygılı

Carrier’in AquaForce® Vision 30KAV modeli yeşil kentler için destek sunar ve sürdürülebilir bir gelecek için katkı sağlar. Daha düşük soğutucu akışkan yükü ve olağanüstü enerji verimliliğini birleştirerek enerji tüketimini büyük ölçüde azaltırken aynı zamanda tüm çalışma ömrü süresince karbondioksit salınımını %25 oranında azaltır.

Özel olarak HFO R1234ze için tasarlanmış olan AquaForce® Vision PUREtec™ sürümü 2018 yılı içinde hizmete sunulacaktır.

Geniş uygulama alanı

Carrier’in sunduğu AquaForce® Vision çok çeşitli uygulamalar için kolayca uyarlanabilir. -20°C ila 55°C dış hava ve negatif su sıcaklıklarında çalışabilecek şekilde yetenekleri geliştirilen cihaz, çeşitli sektörlerdeki uygulamalar için idealdir. Üst düzey ofis binaları ve otellerden sağlık tesislerine, veri merkezlerine ve endüstriyel projelere kadar uygulama alanı bulunan AquaForce® Vision 30KAV, enerji verimliliği ve tasarruf konularında en zorlayıcı beklentileri bile aşarak her türlü iklimde ve yerde hizmet sunar..

Kolay kurulum ve bakım

800 kW güce varan değişken hızlı dahili pompalar, elektronik kontrollü otomatik nominal su debisi ayarı, gerçek şartlar altında ünitenin enerji performansının otomatik ölçümü gibi özellikler ve tüm bunların önceki 30XAV serisine göre %25 daha küçük ünitelerde sunulması, tesisatçılara ve servis şirketlerine de iç huzuru vermektedir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın