Canovate Isı Pompaları, ihtiyaç duyulan enerjinin %75ini Bedava Alıyor

Canovate Isı Pompaları, ihtiyaç duyulan enerjinin yüzde 75 kadarını, yenilenebilir enerji kaynağı olan toprak, su veya havadaki enerjiden “bedava” olarak alıyor.

Isıtma ve soğutma elde etmek için dünyada kullanılan en ekonomik ve verimli sistemlerin başında ‘ısı pompası’ geliyor.

Ortaya koyduğu yüksek verimlilik sayesinde, standart iklimlendirme cihazlarından daha az bir işletme maliyetiyle, herhangi bir kapalı alanın ısıtma-soğutma ve sıcak su ihtiyacını karşılıyor.

Canovate

Canovate Isı Pompaları

Canovate Isı Pompaları’na olan talebin her geçen yıl katlanarak arttığını kaydeden Canovate Group şirketlerinden Canovate Enerji Sistemleri Genel Müdürü Rıfat Kayapınar, “Takip ettiğimiz projeler, geçtiğimiz yıla oranla, bu yıl yüzde 50 arttı. Özellikle endüstriyel projelerde, bu yıl ciddi bir talep artışı gerçekleşiyor.

Fabrikalar, artan enerji maliyetlerini ve düşen üretimlerini göz önüne alarak, giderlerini azaltmak için çalışıyorlar. Giderleri azaltmanın en etkili yolu da, prosesleri iyileştirmek ve enerji maliyetlerini düşürmekten geçiyor. Canovate olarak, mevcut sistemlerin iyileştirilmesi konusunda firmalara her türlü mühendislik desteğini veriyoruz.

Canovate Isı Pompaları

İlgili proseslerin iyileştirilmesi noktasında, ilk yatırım maliyetinin düşük tutulması için titiz bir çalışma yapıyoruz. Özetle, ekonomik kriz koşulları, firmaları daha verimli sistemler arayışına yönlendiriyor ve bu nedenle ısı pompalarına olan talep artıyor. Dünyada ısıtma ve soğutma elde etmede, en verimli sistem ısı pompalarıdır ve ısı pompası sistemleri, önümüzdeki yıllarda piyasayı domine edecektir” dedi.

“Yılın ikinci yarısında pazar hareketlenecek”

Bu yılın ikinci yarısında yoğun ve hareketli günlerin yaşanacağını ifade eden Kayapınar, sözlerine şöyle devam etti: “Başta endüstriyel işletmeler ve oteller olmak üzere, ısı pompalarına olan talepte ciddi bir artış gözleniyor.

Nitekim üretim yapan fabrikalar, daralma dönemlerini fırsat bilerek, sistemlerini iyileştirmeyi istiyorlar. Örneğin, tekstil fabrikaları ile içinde boyahanesi olan fabrikalarda sistem altyapılarını kuruyoruz. Isı pompalarının yanı sıra, adyabatik sistemler ile ilgili görüşmelerimiz devam ediyor.

Bu projeler genel olarak niş projeler olduğu için sadece ülkemizde değil, Avrupa’nın birçok ülkesinde görüşmelerimiz sürüyor. Canovate Enerji Sistemleri olarak, iklimlendirme sektörüne yönelik olarak, hava-su ve toprak kaynaklı ısı pompaları, hava soğutmalı ve su soğutmalı chillerler, veri merkezleri için adyabatik sistemler ve hassas kontrollü klimalar üretmekteyiz.”

Canovate Isı Pompası

Isı pompalarının kullanım alanlarına göre tasarruf değerleri şunlar:

*Otellerde ısıtma, soğutma ve sıcak su amaçlı yüzde 80’e kadar enerji tasarrufu sağlanabiliyor.
*Fabrikalarda imalat operasyon çıktılarına göre, yüzde 60-80’e kadar enerji tasarrufu sağlanabiliyor.
*Konutlarda yakıt cinsine göre, yüzde 40-60’a kadar enerji tasarrufu sağlanabiliyor.
*AVM’lerde, kamu binalarında, okullarda, ofislerde, seralarda ve kümeslerde yüzde 70’e kadar enerji tasarrufu sağlanabiliyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın