Bursagaz, Sürdürülebilir Yaşam Konferansı 2018 Bursa

Sürdürülebilirlik yatırımlarımız ile ekonomik performansımızı geliştirmenin yanı sıra çevre, toplumsal ve sosyal faydaya da önem veren bir şirket olarak ortaya koyduğumuz sürdürülebilirlik stratejilerimizin bir ürünü olan Bir Bursagaz iletişim modeli ‘Sürdürülebilir Yaşam Platformu’ ve ‘KalDer Bursa Şubesi’ işbirliği ile 01 Kasım 2018 tarihinde Bursagaz Genel Müdürlük Binasında gerçekleştirilecek olan ‘SYK 2018 BURSA’ ile sürdürülebilir yaşam yolculuğumuza kaldığımız yerden devam ediyoruz. Tüm paydaşlar için ortak bir sürdürülebilirlik yönetimi ve iletişimini hedeflediğimiz bu konferans ile sürdürülebilirlik kavramının toplumda yayılımının sağlanmasını amaçlıyoruz. Yolculuğa bir yerden başlamayı siz de istiyorsanız hayatı renkleriyle yaşamak için sesimize kulak verin…

Sürdürülebilir Yaşam Konferansı 2018

Bursagaz’ın “Sürdürülebilir Gelecek Yönetimi” perspektifi doğrultusunda konsept ve kimlik kazanmış olan platform; sürdürülebilirlik stratejilerinin belirlenmesi, GRI’ın G4 raporlama temelleri doğrultusunda sürdürülebilirlik verilerinin raporlanması ve sürdürülebilir performansın ölçülmesiyle tüm Bursagaz süreç ve proseslerine entegre bir yaklaşım sağlamaktadır.

2015 yılı itibari ile SYP markası sadece şirket bünyesinde kurulan bir oluşum olmaktan çıkartılarak , ulusal ve hatta global bir marka haline getirilmiş ve marka tescil süreci için başvurular gerçekleştirilmiştir. Toplumsal farkındalık temalı bir sosyal sorumluluk projesi olan “Sürdürülebilir Yaşam Platformu” Bursa lokalinin ötesinde sürdürülebilirlik etkileri oluşturarak; Bursagaz markasından bağımsız bir toplumsal hareket olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Bursagaz çalışanlarından oluşan platform gönüllüleri toplumda sürdürülebilirlik kavramının yayılması ve bilinirliğinin ölçülmesi amacıyla ropörtajlar, eğitimler ve konferanslar düzenlemektedir.

Bu kapsamda platformun 14 Ekim 2015 tarihinde gerçekleştirdiği ve mali sorumluluğunun tamamının Bursagaz tarafından üstlenildiği Türkiye’nin ilk sürdürülebilir yaşam konferansı olma özelliğini taşıyan “SYK2015BURSA” ile sürdürülebilir bir yaşam için değer yaratılması amaçlanmıştır. Platformun stratejik amaçlarından biri olan sürdürülebilirlik kavramının toplumda ölçülmesi amacıyla platform gönülleri tarafından düzenlenen sokak ropörtajları ile SYK2015BURSA’ya girdi oluşturması sağlanmış; sürdürülebilirlik, karbon ayak izi, kurumsal vatandaşlık gibi konulara dikkat çekilen ropörtajlar Bursa’nın merkezi 2 farklı lokasyonunda gerçekleştirilerek konferansta katılımcılarla paylaşılmıştır. Türkiye’nin sürdürülebilirlik alanında önemli projelere imza atmış şirketlerinin üst düzey yöneticileri, birbirinden değerli akademisyenler ve araştırmacıları Bursa’da buluşturan; Kal- Der Bursa Şubesi iş birliği ile 14 Ekim 2015 tarihinde Crowne Plaza Hotel’de gerçekleştirilen “SYK2015BURSA” birbirinden renkli oturumlar eşliğinde gerçekleştirilmiştir. Sürdürülebilirlik Yaklaşımı ve Raporlama, Yerelleşme ve İstihdam ile Değer Katma, Kurumsal Vatandaşlık, Sürdürülebilir Marka Olma, İnsana Yatırım, Enerji, Emisyon ve Çevresel Etki Yönetimi gibi birçok oturumun yer aldığı konferansın finali İnsan, Dünya ve Kar Üçgeninde Yaşamak adlı özel oturumla gerçekleştirilmiştir. Yerel ve evrensel kültürel değerlerin sürdürülebilirliği konusunda özel dans gösterileri ile bütünleştirilen “Yaşamın Sesi” konsepti ile 400 ü aşkın sürdürülebilirlik gönüllüsünün buluştuğu “SYK2015BURSA”; sürdürülebilirlik çalışmaları ile ekonomik performansını geliştirmenin yanı sıra çevresel, toplumsal ve sosyal faydaya da önem veren bir şirket olan Bursagaz’ın sürdürülebilir bir geleceğin temellerini attığı bir marka konferans olma niteliği taşımakta ve her yıl geleneksel olarak organize edilmesi planlanmaktadır.

SYK 2018 BURSA Konferans Programı

SYK 2018 BURSA

SYK 2018 BURSA Konferans Bilgileri:

Katılım ücretsiz olup kayıt olmanız gerekmektedir.
Adres            : Bursagaz Genel Müdürlük Binası
Saat ve Tarih: 01.11.2018 Perşembe 13:00 – 17:30

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın