Bosch Termoteknik’ten Tasarruf Elde Etmek İçin İpuçları

Isıtma, soğutma ve havalandırma sektörünün önde gelen firmalarından Bosch Termoteknik, doğru ve tasarruflu klima kullanımı için tasarruf elde etme önerilerini açıkladı.

Konutlarda, iş yerlerinde ve yaşam alanlarında klima kullanımının birçok yararı bulunuyor. Klimatize edilmiş ortamlar, sağlıklı yaşam sağladığı gibi iş verimini de artırıyor. Genellikle soğutma fonksiyonuyla ön plana çıkan klimalar; iklimlendirme (klimatizasyon), kapalı mekanın havasını istenen sıcaklıkta ayarlama ve nem ve hava sirkülasyonu temizliği için de kullanılıyor.

Klima kullanırken tasarruf elde etmek için ipuçları

Klimanızı soğutma modunda çalıştırırken çok düşük sıcaklığa ayarlamayın ve üfleme hızını yüksek tutmayın. Düşürdüğünüz her bir derece, klimanın elektrik tüketimini %10 arttıracaktır.

En yüksek konfor sıcaklığınızı seçin; Türkiye koşullarında önerilen sıcaklık 24-26°C’lerdedir. Aynı zamanda perde, jaluzi veya kepenklerinizi kapatarak güneş ısısını kesebilir ve enerji tasarrufu yapabilirsiniz.

Klimanızın iç ve dış ünitelerinin hava giriş çıkışının kapanmamasına dikkat edin ve dış unitesini binanın güneş almayan bölgesine konumlandırın. Nemli günlerde klimanızı nem alma modunda çalıştırmaya özen gösterin.

Periyodik olarak temizlenen filtreler ve yetkili servisler tarafından yapılan periyodik bakımlar klimanızın ömrünü artıracaktır. Bunların haricinde klimanızın zamanlayıcısını kullanarak evde olmadığınız anlarda klimanızın otomatik olarak kapanmasını sağlayarak gereksiz kullanımlardan kaynaklanan harcamaları engelleyebilirsiniz. Bina yalıtımınızı gözden geçirerek tasarruf sağlayabilrsiniz.

Bosch Termoteknik’ten iki yeni split klima

Bosch Termoteknik, iç mekan hava kalitesini artıran ve yüksek seviyede konfor sağlayan split klimalarına iki yenisini daha ekledi. A++ soğutma enerji sınıfına sahip yeni Bosch Climate RAC 8000 ve 5000 modelleri, hem düşük ses seviyesi sağlıyor hem de hafif ve modern tasarımlarıyla dikkat çekiyor.

Split klimalardaki 3D DC Inverter teknolojisi, motorun çalışma sıklığını değiştirerek enerji verimliliği sağlıyor ve kullanıcılar elektrik faturalarında tasarruf elde ediyor.

Turbo ve uyku modları sayesinde kullanıcılara kullanım kolaylığı sağlayan yeni split klimalar, ortamı daha hızlı soğutuyor ve ortamdaki sabit sıcaklığı koruyor. Bosch Climate RAC 8000 ve 5000 modelleri, kullanıcıların klimaları nerede kullanacağına bağlı olarak 2.6 kW, 3.5 kW, 5.3 kW ve 7 kW seçenekleri de sunuyor.

Exit mobile version