Bosch Termoteknik Akademi, Kariyer Günleri Eğitimleri

Farklı Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri’nde düzenlediği eğitim programlarıyla Bosch Termoteknik Akademi, sektöre katkı sağlıyor.

Bosch Termoteknik bünyesinde çalışmalarını sürdüren Bosch Termoteknik Akademi; şirket eğitim faaliyetleri ve sektöre katkılarının yanı sıra, meslek liselerinde de çalışmalarını sürdürüyor. Meslek lisesi öğrencilerinin eğitimine ve gelişimine büyük önem veren Bosch Termoteknik Akademi, öğretmenler için de teknik eğitim programları uyguluyor.

Bosch Termoteknik Akademi, Kariyer Günleri kapsamında 26 Kasım 2018 tarihinde İnegöl Hacı Sevim Yıldız-2 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde bir eğitim daha gerçekleştirdi. Yaklaşık 65 Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme Alanı öğrencisine; Bosch Global ve Bosch Türkiye tanıtımı, Bosch ve Buderus markalarının tanıtımı, doğalgaz sektörünün geleceği ve kombi çalışma prensipleri ve çalışma kuralları hakkında bilgi verildi. Etkinliğe ayrıca Bosch Termoteknik Bursa İnegöl Yetkili Servisi İnegöl Soğutma’dan Abdul Samet Ünlüsoy ve Tayfun Bıçak da katıldı.

Öğrencilerin gelişimleri ve teknik açıdan iyi bir altyapıya sahip olmaları için çeşitli faaliyetler yapan Bosch Termoteknik Akademi yetkililerine, İnegöl Hacı Sevim Yıldız-2 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdürü tarafından plaket verildi.

Bosch Termoteknik Akademi Tarihçe

‘Bilgi paylaştıkça çoğalır’ vizyonuyla yola çıkan ve tam donanımlı eğitim merkezi olarak hizmet veren Bosch Termoteknik Akademi, Şubat 2014 itibari ile kendini yenilemiştir.

Akademi, firmanın sahip olduğu teknik yetkinlik ve bilgi birikimini kendi çalışanlarının yanı sıra sektör içerisindeki diğer unsurlar ile de paylaşarak, hem sektörümüze hem de ülkemize hizmet etmeyi amaçlamaktadır.

Bu amaçla firma içi çalışanları dışında, yetkili bayi ve yetkili servislerinin personelleri, sektörde faaliyet gösteren projeciler, uygulamacılar, mühendis, tekniker ve teknisyenler, sivil toplum örgütleri, mimarlar ve eğitmenler hedef kitlelerini oluşturmaktadır.

Bosch Termoteknik bünyesindeki eğitimler teknik eğitim koordinatörü Suat Eyi ve teknik eğitmenler Taşer Genç, Necati Soydemir ekibi tarafından organize edilmektedir. Teknik eğitim birimi, Akademinin teknolojik alt yapısını geliştirmek ve eğitmenlerin yetkinliğini sürekli en üst seviyelerde tutmak üzere kurulmuştur.

Akademi bünyesindeki İstanbul ve Ankara’daki Eğitim merkezlerimizde teorik eğitim salonları, ısıtma ve klima sistemlerine özel uygulamalı eğitim salonları bulunmaktadır. Uygulamalı eğitim salonları çalışan ısıtma ve soğutma ürünleri ile donatılmış olup, ihtiyaca yönelik uygulamalı eğitimler için tasarlanmıştır.

Akademi eğitimleri yalnızca İstanbul ve Ankara’daki eğitim merkezleri ile sınırlı değildir. Ülke çapında birçok bölge ve şehirde düzenlenen toplantı ve konferans salonlarında eğitimler hedef kitleye ulaştırılmaktadır.

Dijital eğitim ve uzaktan öğrenme platformu sayesinde eğitimler kayıt altında tutuyor ve uzaktan öğrenme içeriklerini kullanıcıları ile paylaşabiliyor. Eğitimlere katılan katılımcıları sisteme kullanıcı olarak tanımlıyor, kullanıcılara eğitim içeriklerine istedikleri zaman internet üzerinden ulaşma imkanı tanıyor.

Ayrıca kullanıcılara platformda bulunan kütüphane içeriklerinde yararlanabilme ve diğer kullanıcılar ile iş arkadaşı olup tartışma konuları üzerinde fikir paylaşabilme imkanı sunuyor. Uzaktan eğitim içerikleri ile ülke çapında düzenlenen teorik ve pratik eğitimlere destek oluyor. Hedef kitlenin istediği bilgiye her an ulaşabilmesi için projeler geliştiriyor.

Eğitimlerde katılımcı kayıtları, değerlendirme anketleri ve sınavları dijital oylama sistemi ile interakif olarak yapabiliyor. Eğitmenleri son teknoloji eğitim gereçleri ile destekliyor.

Exit mobile version