BOREAS; Hijyen klima santralleri ile Ameliyathane, Yoğun bakım üniteleri

İklimlendirme sektörünün lider markası BOREAS, hijyen klima santralleri ile ortam havasının hijyenik olmak zorunda olduğu hastaneler, laboratuarlar, temiz oda uygulamaları, ilaç ve gıda üretim tesislerinin havalandırmasında çözümler sunuyor.

BOREAS; ameliyathane, yoğun bakım üniteleri, laboratuarlar, ilaç ve gıda üretim tesisleri gibi hijyenin ve sterilizasyonun zorunlu olduğu alanlar için iklimlendirme çözümleri sunuyor. BOREAS’ın DIN 1946, VDI 6022 ve EN 1886 standartlarına göre yapılan testler sonucu gerek hijyen için ürün yapısal özellikleri gerekse sızdırmazlık (L1) ve ısı köprüsüzlük (TB1) değerlerinin standartların gereklerini fazlasıyla karşılıyor. BOREAS klima santralleri yuvarlatılmış iç kenar ve köşeleriyle temizliği kolay yapılan, toz ve kir birikimine izin vermeyen yapısıyla hijyen klima santrallerinin en önemli koşulunu karşıladığı gibi bakım maliyetini de düşürüyor.

Yüzde 75’e varan enerji geri kazanım çözümleri sunan, yüksek verime sahip, uzun ömürlü BOREAS hijyen klima santralleri, en kritik iklim şartlarında bile enerji kaybına neden olmadan sorunsuz bir şekilde çalışıyor. BOREAS hijyen klima santrallerinde gerekli miktardaki havanın dolaşımını sağlamak için kullanılan plug fanlar, yüksek verim ve kolay temizleme imkanı sağlıyor. Santrallerde kullanılan batarya lamelleri, epoksi kaplı çerçeveleri, paslanmaz sac ve kolektörleri standart olarak bakır malzemeden üretiliyor.

Santrallerde bulunan otomasyon sistemi, yaygın olarak kullanılan iletişim protokolleriyle uyumlu olduğu için farklı özellikteki bina otomasyon sistemleri (BMS) ile haberleşebiliyor. Gerektiğinde klima santraline, prosese özel yazılım yüklenerek sistem üzerinde tam kontrol de sağlanabiliyor. BOREAS hijyen klima santrallerinde isteğe bağlı olarak güç ve kontrol panosu santral gövdesi içerisinde konumlandırılabiliyor. Panonun projelendirilmesi ve imalatındaki tüm yöntem ve uygulamalar, CE direktiflerine uygun şekilde yapılıyor.

Boreas Hakkında

Boreas Klima Sanayi ve Ticaret A.Ş., 2002 yılından bu yana 12 farklı ülkede kurulu satış organizasyonu aracılığı ile Samsung VRF ünitelerinin distribütörlüğünü yapmakta ve 2014 yılından bu yana İstanbul’da 10.000 metrekarelik bir üretim alanında merkezi iklimlendirme cihazlarının üretim ve satışını sürdürmektedir.

Yeni şirket vizyonu, sürdürülebilir büyüme ve kalıcı avantajlar yaratmak üzere geliştirdiğimiz stratejilerin gereği BOREAS Klima 24 Mart 2017 tarihinde iştiraki bulunan Açık Grubu tarafından tamamen satın alınmıştır.

Boreas Klima’nın şirket yapısındaki bu değişimin nedeni, hizmet kalitesinden ödün vermeden güçlü sermaye yapısı ve dinamik organizasyonu ile ürün yelpazesini genişletmek satış ve satış sonrası faaliyetlerinin etkinliğini arttırmaktır.

En yüksek Eurovent değerleri ile onaylı klima santrallerinin ve kompakt tip ısı geri kazanım cihazlarının üretimi ve satışının yanında soğutma grupları, fan coil üniteleri ve Samsung VRF ünitelerinin satışı ile Boreas Klima iklimlendirme pazarlarında fark yaratmaya devam edecektir.

Exit mobile version