Bor Madenciliğinde SSP Ekstra Ağır Hizmet Çamur Pompaları

Standart Pompa, Ar-Ge ve üretim çalışmaları 2020 yılında tamamlanan SSP Ekstra Ağır Hizmet Çamur Pompaları’yla madencilik sektöründe vites yükseltiyor.

Bu yıl sektördeki 65. yılını kutlayan ve %100 yerli üretici kimliğiyle üretimine devam eden ve endüstrinin en zorlu sahalarından olan madencilik alanında da uzun yıllardan beri dayanıklı ve uzun ömürlü pompalarıyla hizmet veren Standart Pompa, bina teknolojilerinden endüstriye, su yönetimi ve alt yapıdan OEM’e kadar geniş bir alanda faaliyet gösteriyor.

Madencilik sektörünün aradığı özellikler SSP serisinde!

SSP-H ve SSP-V Ekstra Ağır Hizmet Çamur Pompaları, daha uzun aşınma ömrü, daha yüksek hidrolik verim ve güvenirlik,  sürekli ve kısa zamanda yedek parça avantajlarıyla madencilik sektörünün aradığı özellikleri bir araya getiriyor.  Bu yüzden de yoğun olarak tercih ediliyor.

Eti Maden Genel Müdürlüğü de tercihini bu yönde yapan firmalar arasında yer alıyor. Standart Pompa’nın Eti Maden Genel Müdürlüğü Hisarcık Konsantratör İşletmesi için ürettiği 4 adet SSP H200 8X6-CR Pompası geçtiğimiz günlerde sahada devreye alındı ve tam kapasite ile çalışmaya başladı.

Dünya bor rezervlerinin %73’üne sahip olan Türkiye’nin en önemli bor sahalarından biri olan bu madende, SSP H200 8X6-CR Pompaları kolemanit pülpü transferinde kullanılıyor. Ürün yaklaşık %30 katı konsantrasyon oranına, transfer edilen akışkan ise 1,21 yoğunluğa sahip bulunuyor.

Ürünlerini sektörün ihtiyaçlarına göre üreten, 7/24 desteğin yanı sıra mühendislik ve saha desteği de sunan Standart Pompa, prosesin kalbinde yer alan dayanıklı çözümleriyle madencilik sektörünün yanında olmaya devam ediyor.

Exit mobile version