Baymak’ın Yenilenen Sirkülasyon Pompaları: Evosta2 ve Evosta3

Yeni paslanmaz çelik motor gömleği ve dış ortamdaki suya karşı koruma sağlayan IPX5’e sahip Evosta2 ve Evosta3 serileri, daha yüksek performans ve düşük enerji ile kolay kullanım sağlıyor.

Baymak’ın, su teknolojilerinde çözüm ortağı DAB firması, ticari binalar, okul, otel, hastane gibi büyük projelerde ısıtma, soğutma, sıhhı tesisat, klima ve güneş enerjisi sistemlerindeki su sirkülasyonu için kullanılan Evosta ve Evotron serisi Islak Rotorlu Sirkülasyon Pompaları’nı geliştirdi.

DAB teknolojisine sahip, Baymak ıslak rotorlı sirkülasyon pompaları Evosta ve Evatron serisi yenilendi. Daha yüksek verim ve teknik donanıma sahip Evosta 2 ve Evosta 3 serisi büyük projelerin yanı sıra düşük kapasiteli sistemlerin ihtiyaçlarına da ekonomik çözümler sunuyor.

Evosta2 ve Evosta3

Evosta2 ve Evosta3

Evosta 2 ve Evosta 3 serisi sirkülasyon pompalarındaki dikkat çeken ilk yenilik paslanmaz çelik motor gömleği ve dış ortamdaki suya karşı koruma sağlayan güvenliğin IPX5 ile en üst seviyeye çıkarılması oldu.

Yenilenen Evosta2 serisinde, bir önceki Evosta serisinde bulunan akışkan sıcaklık 95 °C iken Evosta2 modelinde 110 °C ‘ye çıkarıldı. Bunun yanı sıra cihazda bulunan elektronik kart, dış ortamdan gelecek zararlara karşı motorun arka kısmına yerleştirildi ve yerden ısıtma sistemlerinde kullanılan Sabit Basınç Modu eklendi.

Evatron serisinin güncellenen modeli Evosta3 modelinde ise, Evosta ve Evosta2 ‘de bulunan hava atma tıpası eklendi. Sirkülasyon pompaları uzun süre çalıştırılmadığı takdirde pompa mili sıkışabilir.

Hava atma tıpası ise bu durumlarda pompanın içini açmadan ilk çalıştırmanın yapılmasını sağlar. Otomatik hava atma fonksiyonunun da eklendiği Evosta3 modelinde çalışma anındaki debi, basınç, güç ve arıza türü de pompa üzerinden okunabiliyor.

Evosta 2 ve Evosta 3 Kapasiteleri

Baymak Evosta2 ve Evosta3 serisi frekans sirkülasyon pompaları maksimum 4,2 m3/h debi ve maksimum 8 mSS basma yüksekliğine kadar kapasite aralıklarında olup rekorlu bağlantı seçenekleri sunuyor.

Resirkülasyon hatları için bronz gövde opsiyonuna sahip olan Evosta 2 ve Evosta 3 serileri 1 ½’’ ve 2’’ ölçüleri ve PN 10 gövde dayanımı ile kullanıcıyı esneklik ve kalite ile buluşturuyor. İzolasyon ceketi Evosta2’de opsiyonel olarak Evosta3 serisinde ise ürünle beraber standart olarak sunuluyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın