Baymak CEO’su Ender Çolak Sahanın Sesini Dinledi

Baymak’ın geleneksel hale gelen “Tesisatçı Buluşmaları” Türkiye genelinde devam ediyor. Baymak CEO’su Ender Çolak Ankara, Bursa ve İzmir’de tesisatçılar ile bir araya geldi.

Bayilerle birebir görüşen Çolak, müşteri memnuniyeti, iş süreçlerinin iyileştirilmesi, klima pazarı, Baymak’ın gelecek hedefleri başta olmak üzere birçok konu hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Tesisatçı Buluşmaları, Ender Çolak

Baymak’ın her yıl gerçekleştirdiği ‘CEO ile Tesisatçı Buluşmaları’ Ankara, Bursa ve İzmir’de gerçekleşti. Tesisatçı bayilerin, sahadaki talep ve ihtiyaçlarının interaktif bir ortamda dinlenebilmesi amacıyla 20 kişilik özel gruplar halinde gerçekleşen toplantılar, önümüzdeki dönem Adana, Van, Diyarbakır, Gaziantep, Erzurum ve Trabzon’da devam edecek.

Ender Çolak Baymak

Sektörde bir ilk olan toplantılarda bayilerle birebir görüşmelerde bulunan Ender Çolak, müşteri memnuniyeti, iş süreçlerinin iyileştirilmesi, klima pazarı, Baymak’ın gelecek hedefleri başta olmak üzere birçok konu hakkında önemli bilgilendirmelerde de bulundu.

İklimlendirme sektöründe dört mevsim geniş ürün gamı ile her zaman liderliği hedeflediklerini söyleyen Çolak, açıklamalarına şu şekilde devam etti: “Bu yıl Baymak olarak 50. yılımızı kutlamanın gururunu yaşadık.

Bundan sonra hedefimiz müşteri memnuniyetini her zamankinden daha fazla öne çıkaracak yeni projeler olacak. Bunun yanında her kategoride tüketicilerimizin ihtiyaçlarına uygun sunduğumuz enerji verimli ürünlerle de sektörde öncü olmaya devam edeceğiz.’

“Klima satışlarında artış yaşadık”

“2019 yılında ilk 6 ayı geride bıraktık. Sene başında koyduğumuz hedeflere adım adım yaklaşıyoruz. Klima pazarında ilk 6 ayda %30 oranında düşüş yaşandı ancak Baymak olarak daralan pazarda satışlarımızı adetsel bazda %12 arttırmayı başardık.

Sizlerin de büyük payı olan bu başarılar yeni dönem hedeflerimiz için bizleri heyecanlandırıyor. Bu yıl Turquality Marka Destek Programı’na dahil olduk. Bu destekle, Baymak’ı kendi sektöründe dünya pazarında ilk 10 markadan biri haline getirme ve pazar payımızı arttırma hedeflerimize bir adım daha yaklaştık.

“Tüm bunların yanında müşteri deneyimi konusundaki başarımızı da sürdürmeye devam edeceğiz. Baymak bugün sektörde bilinirliği en yüksek marka.

Araştırmalarla kanıtlanmış bu konumun verdiği sorumlulukla müşteri memnuniyeti için daha çok çalışmalıyız. Bunun için sadece satış sürecindeki başarı yeterli değil, aynı zamanda satış sonrasında da gerekli özveri ve ilginin devam etmesi gerekiyor.

Bu süreçte bayilerimizin teknik servis ekiplerimizle bir arada hareket edebilmesi önem taşıyor. Bu ekip çalışmasının en yüksek seviyede gerçekleşmesi için sürekli kendimizi geliştiriyoruz.

Ayrıca ‘Müşteri Deneyimini En İyi Yöneten Markalar’ın yarıştığı A.L.F.A Awards’ta ‘Isıtma’ kategorisinde bu yıl ödülün de sahibi olduk. Bu başarımızda siz bayilerimizin de payı yadsınamaz. Emek ve özveriniz için hepinize teşekkür ediyorum.”

Toplantılara katılan tesisatçılar, Baymak CEO’su Ender Çolak’ın kendileriyle bir araya gelmesinden duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Bayiler sektöre, bölgeye ve çalışma ilkelerine yönelik tespit, değerlendirme ve önerilerini paylaştılar.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın