Baymak BGE Serisi Gaz Brülörleri

Türkiye’de Baymak güvencesi ile satışa sunulan İtalyan teknolojisine sahip Baymak BGE serisi brülör, üzerine monte edilmiş elektronik röle ve kumanda sistemi, minimum hava ve gaz basınç presostatları ve tam otomatik olma özelliği ile tüketiciye kaliteli ve güvenli kullanım imkânı sağlıyor.

Baymak’ın Avrupa teknolojisini Türkiye’ye taşıdığı BGE Serisi Gaz Brülörleri yanma odası, ön süpürme, otomatik ateşleme sistemi, iyonizasyon alev kontrolü ile yanmada güvenlik önlemlerini en üst seviyeye taşıyor. İtalyan teknolojisine sahip BGE Serisi Gaz Brülörleri’nde yanma iyonizasyon çubuğu ile kontrol ediliyor.

Brülörün kontrolü ise brülör üzerinde monte edilen otomatik kontrol panosu ile gerçekleştiriliyor. Güçlü fan yapısı ile yüksek kazan karşı basınçlarına dayanıklı olan ve ideal baca çekişini sağlayan BGE serisi gaz brülörleri, yanma başlığında bulunan tüm parçalara kolay ulaşım sağlayan özel tasarımı ile montaj ve bakımda da kolaylık sağlıyor.

Baymak BGE Serisi Gaz Brülörleri

Baymak BGE Serisi Gaz Brülörleri

Baymak BGE Serisi Gaz Brülörleri 48 farklı modelde, 17 ile 5.000 kW (14.620 – 4.300.000 kCal/h) kapasite aralığında, 21 mbar ve 300 mbar gaz basınçlarında çalışabiliyor. Baymak BGE serisi, BGE 1 Serisi Tek Kademeli, BGE 2 Serisi Çift Kademeli ve BGE 3 Serisi Oransal modelleri olmak üzere 3 grupta üretiliyor. LPG dönüşüm kiti de bulunan BGE serisi brülörlerde doğalgazdan LPG kullanımına geçiş ise kolayca yapılabiliyor.

Baymak BGE Serisi Gaz Brülörleri; daha geniş kullanım aralığı elde edebilmek için geliştirilen fanlarla değişen müşteri ihtiyaçlarına yönelik yüksek karşı basınçlı kazanlarda bile sorunsuz yanma sağlar. Baymak BGE Serisi Gaz Brülörleri standart olarak Dungs minimum gaz ve hava presostatları, ateşleme ve alev kontrolü (iyonizasyon) elektrotları, Dungs veya Siemens gaz hattı (filtre, regülatör, çalışma ve emniyet selonoidlerinden oluşan multiblok) ve Siemens elektronik kumanda rölesi ile komple teslim ediliyor.

BGE 1 Serisi tek kademeli brülörlerde, sabit gaz ve hava debisi olup brülörün devreye girmesi ve devreden çıkması sürekli aynı kapasitede gerçekleşir. Hava klapesi tek bir noktaya ayarlanır ve bir daha değişmez. BGE Serisi gaz brülörlerinde, A sınıfı gaz yolu ekipmanları kullanılır.

BGE 2 Serisi çift kademeli brülörlerde, servo motorla hava damperine kumanda edilerek uygun yakıt hava karışımı sağlanır. Bunun sonucu kararlı düzgün ve yüksek verimli bir yanma elde edilir. Ön süpürmede maksimum fayda için tam açılan klape, brülör durduğunda tam kapanarak ısının kazan içerisinde kalmasını temin eder ve yakıt tasarrufu sağlar.

BGE 3 Serisi oransal brülörlerde, minimum kapasite ile maksimum kapasite arasında kademesiz olarak gaz ve hava debisinin değişmesi sağlanır. Oransal brülörler anlık ve değişken yük çekişlerinde tek ve iki kademeye göre çok daha hızlı uyum sağladıkları için verimlidirler. Oransal brülörlerde devreden çıkma diğer işletme türlerine göre daha azdır.

BGE Serisi Gaz Brülörü Özellikleri

  • Düşük yakıt tüketimi
  • Düşük emisyon değerleri ile çevre dostu
  • Kompakt boyut
  • Düşük ses seviyesi
  • Soketli elektrik bağlantısı ile montaj kolaylığı
  • Yanma kafasındaki önemli tüm parçalara kolayca ulaşımı sayesinde servis ve bakım kolaylığı
  • Kazanın çabuk soğumasını ve ısı kayıplarını sonlandıran otomatik hava kapama klapesi IP40 standartlarına uygun elektriksel koruma
  • TS EN 676+A2 ve 2009/142/EC Gaz yakan cihazlar direktifine uygun

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın