Ayvaz, Uygulamalı Eğitim Merkezi ve Proses Emniyet Sempozyumu

Ayvaz ve Emo Ayvaz, Proses Emniyet Sempozyumu’na Birlikte Katıldı.

Geçtiğimiz ay The Green Park Hotel Convention Center’da düzenlenen Proses Emniyet Sempozyumu’na birlikte katılım gösteren Ayvaz ve EmoAyvaz, özellikle endüstriyel tesislerde sıkça kullanılan ürünlerini ve fark yaratan çözümlerini ziyaretçilerle paylaşma fırsatı buldular.

Tesisat sektörünün “ilk”lere imza atan öncü firması Ayvaz ile yüksek riskli endüstriyel tesislere dünya standartlarında yangın önleme sistemlerini optimum maliyetlerle sağlayan Emo Ayvaz, bu sene The Green Park Hotel Convention Center’da ilki düzenlenen Proses Emniyet Sempozyumu’nda ortak bir stantta bir araya geldiler. Sempozyumun ikinci gününde EmoAyvaz Genel Müdürü Hatice Zehra Tonyalı ve Ayvaz ARI-Armaturen Türkiye Ürün Müdürü Ersun Gürkan, tesislerinde proses emniyetine önem gösteren firmaların yetkililerine iki farklı sunumla deneyimlerini aktardılar.

Emo Ayvaz Genel Müdürü Hatice Zehra Tonyalı “Yüksek Riskli Endüstriyel Tesislerde Proses Emniyetinin Yangın Perspektifinden Değerlendirilmesi ve Önemi” başlıklı sunumunda endüstriyel tesislerde yangın algılama ve korunma sistemlerini projelendirme konusunda tecrübelerini birinci ağızdan paylaştı. Tonyalı, sunumunda “Sıfır Hata, Sıfır Risk” prensibiyle çalışan Emo Ayvaz’ın projelerine ve saha uygulamalarına da yer verdi. Yangın güvenlik sistemleri alanında dünyanın en iyi markalarının ürettiği ekipmanların teminini ve dağıtımını sağlamakla kalmadıklarını belirten Tonyalı; risk grubu içerisinde yer alan endüstriyel tesislerin tüm yangından korunma sistemlerine profesyonel bir kadro ile, doğru zamanlama ve düzenli raporlama ile anahtar teslim montaj hizmeti verdikleri üzerinde durdu.

Ayvaz ARI-Armaturen Türkiye Ürün Müdürü Ersun Gürkan ise “Üç Eksen Kaçıklı Yüksek Performans Vanasının ESD Vanası Olarak Kullanılması” başlıklı sunumunda ARI-ZETRIX ürününü pazardaki diğer üç eksen kaçıklı yüksek perfromans vanaları ile karşılaştırarak malzeme, tasarım, sıcaklık, basınç sınıfı, standart ve uygulama çeşitlilikleri gibi teknik özellikleri yönünden inceledi. Sunumunun devamında ARI-ZETRIX’in küresel vana, sürgülü vana ve globe vana ile karşılaştırmalarını yapan Gürkan, ürünün ESD (Emergency Shut Down) vanası olarak kullanımıyla ilgili de örnekler verdi.

Ayvaz, Uygulamalı Eğitim Merkezi’ne Destek Verdi

Sosyal sorumluluk alanındaki çalışmalarına hız kazandıran Ayvaz, Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi tarafından geçtiğimiz aylarda Tuzla’da açılan Suat Sezai Gürü Uygulamalı Eğitim Merkezi’ne yangın tesisatı ekipmanı bağışladı.

Tesisat sektörünün öncü firması Ayvaz, ülkenin ve sektörün en önemli ihtiyaçlarından biri olan mesleki eğitim alanında çok faydalı bir projeye katkıda bulundu. TMMOB Makine Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi’nin uzun soluklu projesi olan ve geçtiğimiz Nisan ayında Tuzla’daki Anadolu Yakası Sanayi Bölgesi’nde açılışı gerçekleşen Suat Sezai Gürü Uygulamalı Eğitim Merkezi’ne yangın tesisatı ekipmanı bağışladı. TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, eğitim merkezinin açılış töreninde, verdiği destekten dolayı Ayvaz’a bir teşekkür plaketi takdim etti. Plaketi törende hazır bulunan İstanbul Anadolu Bölge Satış Mühendisi Emre Aktaş kabul etti.

Tuzla’daki merkezin hem ülkemiz hem sektör hem de mühendislik mesleği açısından çok önemli bir proje olduğunu belirten Ayvaz İcra Kurulu Başkanı Serhan Alpagut, böyle bir projede Ayvaz’ın da çorbada bir tuzu olmasından çok mutlu olduklarını ifade etti. Alpagut, “Biz Ayvaz olarak yaptığımız tüm işlerde içinde bulunduğumuz sektörü şekillendirmeyi ve ilerletmeyi hedef alan bir anlayışa sahibiz. Sektörümüzün ve ülkemizin önünü açacak tüm projelere katkı sunmaya hazırız.” dedi.

Suat Sezai Gürü Uygulamalı Eğitim Merkezi, toplam 1000 m2’lik bir alanda sanayinin en çok ihtiyaç duyduğu ara teknik elemanlara ve makine mühendislerine teorik ve pratik eğitimler vermek üzere kuruldu. Merkezde kaynak ile ilgili teorik ve pratik eğitimler, yangın tesisatı projelendirme ve uygulama eğitimleri, makine bakım eğitimleri, ısıtma soğutma ve havalandırma (HVAC) uygulama eğitimleri ve asansör eğitimleri verilecek.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın