Aurafog İklimlendirme Sistemleri

Özellikle iplik eğirme, dokuma ve örme için birçok üretim alanında sabit nem ve sıcaklık değerleri gereklidir. Sürekli ve kaliteli üretim için bu koşullar sağlanmalıdır. İstenilen hava koşullarının en ekonomik ve verimli bir şekilde sağlanmasına yönelik etkili bir çözüm olarak Aurafog sis farlarının nemlendirme sistemleri sağlanmaktadır.

Hava işleme ünitelerinde eski tip (havuz) sistemlere kıyasla % 80’e varan enerji tasarrufu sağlanır, daha hijyenik yaş ve serin hava elde edilir ve ayrıca bakım ve işçilik maliyetleri azaltılır. Fabrika içi uygulamalarda projeler özel olarak Uygulama alanını ve su parçacıklarını ürüne ve makineye ulaşmadan önce buharlaştırır, ortamı soğutur, toz bırakır ve istenen nem değerini temin eder.

Aurafog İklimledirme Sistemleri

1: Merkezi binanın havalandırmasında Aurafog Nemlendirme Sistemleri Uygulanmaktadır.
2: Klima Santralleri Nem Üniteleri

Aurafog Engireening tarafından tüm klima santrali üreticileri için istenen boyut ve kapasitede tasarlanabilirler.

Burada, kontrol paneli de dahil olmak üzere tüm dış üniteler için seçim yapmak mümkündür. Nemlendirme ünitelerinin seçimi, tamamen ünite imalatçılarının tercihine bağlıdır ve Aurafog mühendisleri, aldıkları talebi değerlendirerek üniteyi amaca uygun olarak tasarlarlar.

Aurafog Çalışma Alanları

Nemlendirme Sistemleri
a) Cam ve Plastik Sera Nemlendirme Sistemleri
b) Mantar Üretim Tesisleri Nemlendirme Sistemleri

Aurafog yüksek basınç sistemleri ile yaratılan gaz fazına geçerek etrafındaki hava sıcaklığının düşmesine ve bağlı nemin yükselmesine neden olur.

– Yıl boyu ideal üretim koşullarının korunması
– Yüksek verimlilik
– Hızlı köklenmeyi sağlamak
– Daha hızlı üretim sağlanması
– Daha iyi üretim kalitesi ve homojen ortamının korunmasını sağlamak

Yaşayan canlıların ideal ortamları çok sıcak veya çok soğuk aşırı nem veya düşük nem durumlarında bozulmaktadır.AURAFOG SİSTEMLERİ ile seralardaki nem oranları kontrol altında tutularak bitki yetiştirilmesi için çok önemli olan (buharlaşma) terleme ve fotosentez için ideal ortam kalitesi oluşturulabilir.

Cam ve plastik seralarda uygulama alanları ( domates, patlıcan, muz, salata, biber) v.b. Mantar üretim tesislerinde yuksek nem sağlanması, üretim sürecinin hızlanmasının sağlanması, çiçek seralarından nem sağlanması, klima santrallerinin soğutma çalışmaları ve testil işletmelerinin otomasyonlu nem sistemlerinin sağlanması.

Serinletme Sistemleri
a) Hayvan çiftliklerinin serinletme sistemleri
Büyük baş hayvanların iklimsel sıcaklıklara maruz kalmalarından dolayı beslenemediklerinden et ve süt kayıplarının gercekleşmemesi için serinletme çalışmaları.

b) Açık alan serinletme sistemleri
Cafe, restorant, kamelya, halı saha, v.b. dış alanlarda ortam sıcaklığını 15 c serinletme çalışmaları.

c) Yatların açık alanlarının serinletme sistemleri

Kötü Koku Giderme ve Dezenfekte Sistemleri
Fabrika atık alanlarında, restorantlar, geri dönüşüm tesislerinde, deri sanayiciliğinde vb. alanlarda oluşan rahatsız edici kokular Aurafog yüksek basınçlı pompa sistemleri seçilerek gerek koku gerekse bölgenin dezenfekte şartlarının korunmasında tercih edilmektedir.

– Krom yüksek basınç tesisatı
– Bağlantı aparatları
– Kontrol panosu
– Pompa sistemi
– Filtre ünitesi seçimleri ile yapılmaktadır.

Enerji Santral Sistemleri
Enerji santrallerinde dış ve iç yüksek hava sıcaklıklarından dolayı aşırı yüklenen radyatör üniteleri arızaya sebep olur ve sistemin çalışmasını durdurur. Sağlamış olduğumuz sistem açık alan gibi ortamlarda 15 C çevredeki ısıyı düşürür. Bu şekilde sistemin yedi gün yirmidört saat durmadan çalışmasını sağlar. Hazırlanan pompa grupları projeye yönelik zaman ve su tasarrufu tüketimi baz alınarak gerçekleştirilir.

Toz Bastırma Sistemleri
a) Beton santralleri toz bastırma ve nemlendirme
Aurafog Sistemleri hazır beton santralleri çalışmalarında öncelikli sistemin çalışma prensibi ocaklarda toz bastırma ve hazır beton karışımını hızlandırma ve yüksek verimlilik, kalite koşullarının korunması vb. faktörlerin gün boyunca otomasyon kontrolünde olmasını sağlamaktadır. Beton şantiye santralleri toz bastırma ince ve kalın mıcırların nemli durmasını sağlamak ve extra karışım süreci zamanını hızlandırma amaçlı yapılması. Yüksek tozlu bölgerin istenilen sistemde tozun bastırılabilmesini sağlanması.

b)Püskürtme sistemlerini oluşturan önemli unsurlar
– Krom boru tercih edilmelidir
– Genelde sistem 12mm krom boru oluşturmaktadır ve yüksek basıncın geçtiği hatlar 22mm krom borulardan oluşmaktadır.
– Aurafog Sisleme Sistemleri/ pompa, boru hatları, tutucular, nozullar ve merkezi kontrol panosundan oluşmaktadır.

Yüksek Basınçlı Pompa Grupları
Oto yıkama gruplarının genel imalatı v.b. projelerin yapımı.

Aurafog Hizmetleri

Soğuk Hava Odaları
Endüstriyel anlamda soğuk hava odalarının genel imalatı, kurulum ve montaj projeleri, çimlendirme odaları, mezbahaneler, hayvan çiftliklerinde süt depolama sülolarının soğutma sistemlerinin imalatları.

Sıhhi Tesisat & Hidrofor
Demir, paslanmaz, pvs ve pprc tesisatlarının, (ev ve iş yerleri, fabrikalar hidrofor sistemleri, v.b alanların) projelendirilmesi.

Metal-Kaynak Projeleri

Aurafog İletişim

Adres: Şeyhsinan Mahallesi Cemal Gürsel Bulvarı 33-A Çorlu / TEKİRDAĞ,
Bilgi: aurafog.com, info@aurafog.com, (0542) 459 70 03

Exit mobile version