AURA Focus, Mimarlar Cephede konferansı

AURA-İstanbul ve Reynaers iş birliğinde “Cephe Sohbetleri”  27 Mart 2019 Çarşamba günü saat 18:30  AURA-İstanbul da yapılacaktır.

Cephenin yapı elemanı olarak tarihsel perspektifle gelişiminin ele alındığı “AURA Focus – Yapıda Arayüz: Cephe” konferansı ile başlayan seri, mimari tasarım sürecinden uygulama tekniklerine, farklı coğrafyalardaki mimari çözümlerden enerji üreten teknolojilere kadar tüm yönleri ile incelenmeye devam ediyor.

Serinin ikinci etkinliğinde, mimarlar, cephe üzerine yaklaşımlarını, mimari tasarım ve uygulama sürecinde hangi teknoloji, malzeme ve yöntemleri kullandıklarını kendi yapıları üzerinden ele alıyor. AURA-İstanbul’un kurucularından Kurtul Erkmen’in moderatörlüğünde, Cem İlhan, Durmuş Dilekçi ve Melike Altınışık’ın konuşmacı olarak katılacağı “AURA Focus: Mimarlar Cephede” paneli 27 Mart’ta AURA-İstanbul’da gerçekleşecek.

AURA Focus Mimarlar Cephede

Etkinliğe mimar, cephe danışmanı, yapı sektörü profesyonelleri, akademisyenler ve öğrencilerin katılması bekleniyor.  Eventbrite üzerinden kayıt ile katılım herkese açık ve ücretsizdir.

Moderatör:

 • Kurtul Erkmen
  KG Mimarlık

Panelistler:

 • Cem İlhan
  TeCe Mimarlık
 • Durmuş Dilekçi
  Dilekçi Mimarlık
 • Melike Altınışık
  MAA Architecs

“AURA Crea: Geleceğin Gökdeleni”

AURA Focus paneli öncesinde, AURA-İstanbul Sertifika Programı katılımcılarına yönelik düzenlenen “AURA Crea: Geleceğin Gökdeleni” atölye ve yarışmasının proje sunumları ve jüri değerlendirmesi yapılacak. Katılımcılar, gruplar halinde, üzerine inşa edilecek bir gelecek fikri üreterek, geleceğin gökdeleni senaryosu ile yola çıkıp, heykelsi kabuk ve cephe tasarımları üretecek.

Brigitte Weber, Cem İlhan, Durmuş Dilekçi, Melike Altınışık, Sabri Paşayiğit, Sibel Dalokay Bozer ve Ufuk Emin Akengin’in jüri üyesi olarak yer alacağı yarışmada, projeleri ile başarılı bulunacak üç kişiye Reynaers tarafından “Belçika Seyahat Bursu” ödülü verilecek.

Program Akışı:
16:00 – AURA Crea – Proje Sunumları
18:30 – AURA Focus – Mimarlar Cephede Paneli
20:00 – Ödül Töreni ve Kokteyl

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın