Ankara Etimesgut Hastanesi ve Tuana Evleri’nde, MIT Markası

Üretim kapasitesi, inovatif tasarımları , mühendislik hizmetleri, satış öncesi ve sonrası müşteri odaklı yaklaşımı ile bir çok projede yer alan Ekin Endüstriyel “MIT” ürünleri, dev projelere imza atarak Türkiye’de Isıtma soğutma alanlarında ileri teknoloji prensibiyle çözüm sunmayı hedefliyor.

Ankara’nın Etimesgut ilçesinde 158.500 metrekarelik arazi içerisinde konumlanmış, Ankara Etimesgut devlet hastanesinin ısıtma soğutma projesine Ekin Endüstriyel “MIT” markası katıldı. 250 Yataklı kapasitesi ile hizmet veren devlet hastanesinde “MIT” plakalı eşanjörleri ve boylerleri kullanılarak ısıtma soğutma faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi hedefleniyor.

Ekin Endüstriyel, “MIT” markalı ürün grubu ile mekanik tesisat alanında, Tuana Evleri 2. Etap projesine çözüm sunmayı hedefliyor.

Kent Konut AŞ ve Haldız İnşaat işbirliği ile hayata geçirilen , İzmit Topçular lokasyonunda konumlanan, 5 blok toplam 445 daireden oluşan Tuana Evleri 2. Etap projesinde tesisat sistemlerinde MIT denge kabı ,tortu tutucu ve hava ayırıcıları kullanılarak ısı geri kazanımı ve tesisat sistemlerinin korunması sağlanacak.

Ekin Endüstriyel “ICCI” Uluslar Arası Enerji Fuarında Buhar Enerjisi İle Kullanım Suyu Hazırlama Sistemlerini Tanıttı.

Sektörel Fuarcılık AŞ. tarafından, İstanbul Fuar Merkezinde 3-5 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleşen Uluslar Arası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansında Ekin Endüstriyel yer aldı.

Başlıca buhar enerjisi ile ısıtma sistemleri, eşanjörler ve pompa grubuyla ICCI fuarında yer alan Ekin Endüstriyel “MIT” Mühendisleri, buhar enerjisi ile kullanım suyu nasıl ısıtılır? Sorusuna cevap verdi. Buhar enerjisi ile sıcak kullanım suyu hazırlama sistemleri hakkında sorulara cevap veren Ozan Çelik “ Buhar ile meşgul olan tesisatlar doğru malzemeler ile yapılıp, uzman kişiler tarafından tasarlanmalıdır. Buhar ısınma için muazzam bir enerji kaynağı olmakla beraber, oluşabilecek hatalar durumunda da oldukça tehlikeli bir ısı kaynağıdır. Mevcut buhar tesisatından faydalanılarak, tesislerdeki sıcak su ihtiyacının tamamı, minimum enerji harcayarak MIT buhar ile sıcak kullanım suyu hazırlama sistemleriyle karşılanabilir . Sıcaklık ise istenilen derecede tutulabilir. Otomasyon desteğiyle istenilen sıcaklıklara göre otomatik açılıp kapanabilir. Tam ve yarı otomatik olarak tasarlanan MIT buhar ile sıcak kullanım suyu hazırlama sistemleriyle mevcut buhar enerjisi ile ekonomik ısınma sağlanabilir” dedi.

Üretim kapasitesi, inovatif tasarımları , mühendislik hizmetleri ,satış öncesi ve sonrası müşteri odaklı yaklaşımı ile bir çok ısı geri kazanım projesinde yer alan Ekin Endüstriyel ‘’MIT’’ ürünleri Türkiye’de Isıtma soğutma alanlarında ileri teknoloji prensibiyle çözüm sunmayı hedefliyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın