Ankara CEPA Ofis Binası’nda Toshiba VRF sistemi

Ankara CEPA Ofis Binası’nda Toshiba VRF sistemi tercih edildi. 2007 yılından beri Ankaralıların buluşma merkezi olan CEPA Alışveriş Merkezi’nin yanında yükselen CEPA Ofis sağladığı geniş olanaklarla iş hayatına yeni bir soluk getiriyor.

Eskişehir yolunda yer alan CEPA Ofis bodrum, zemin ve her birinin alanı 675 m2 olan 20 kattan oluşuyor. Binanın kapalı alanı yaklaşık 18 bin m2, 2 katlı 370 araçlık otoparka sahip. Ofis binası AVM’lerin yanında olması nedeniyle kurum çalışanları ve ziyaretçilerine sosyal imkanlar sunuyor. Binadaki açılabilir cam ve balkonlar ile plazalarda en çok aranan taze hava sirkülasyonu sağlanıyor.

Ankara Cepa Ofis

Akıllı Seçim

CEPA Ofis binasının ısıtılması ve soğutulması Toshiba ısıtma ve soğutma sistemleri ile yapılacak. Binanın iklimlendirme projesinde Toshiba’nın mükemmel performansa sahip olan, daha büyük kapasiteli, kesintisiz ısıtma yapabilen yeni SMMS-e serisi VRF sistemleri tercih edildi.

20 Katlı Bina İçin En Esnek Çözüm

Toplam 2.100 kW kapasitesi ile VRF sisteminde yapılan en büyük projelerden biri olan uygulamada 75 dış, 380 iç ünite yerleştirilecek. Bu kurulum Toshiba SMMS-e serisi VRF sistemlerinin tek dış ünitede 22 HP, sistem kapasitesinde 60 HP ve 64 adet bağlanabilir iç ünite sayısına ulaşarak daha esnek çözümler sunabilmesi ile sağlanıyor.

Etkileyici Verimlilik

CEPA Ofis’teki işyerleri, yeni yüksek verimli DC Twin Rotary kompresörü ile vektör kontrollü inverter teknolojisinin mükemmel uyumu sayesinde tüm kapasitelerde 7.00 üzeri ESEER performans sağlayan SMMS-e’nin etkileyici verimliliği ile yıllık enerji tüketimini minimuma indirecekler.

Kara Kışta Kesintisiz Isıtma Garantisi

CEPA Ofis’te çalışanlar SMMS-e ile dört mevsim aynı konforu yaşayabilecek. Ankara’nın en sert kış koşullarında bir sıcak ve temiz havalı bir ortamda olacaklar. Çünkü Toshiba -25°C’da ısıtma, 46°C’de soğutmayı garanti ediyor. Üstelik sürekli ısıtma özelliği ile iç üniteler durmadan, kesintisiz ısıtma konforu yaşatıyor.

Toshiba Vrf Sistemi

Sessiz Bir Ofiste Çalışmak

SMMS-e çok sessiz; çünkü, yeni inverter kontol sistemi sayesinde fan motoru 60 devir/dakika gibi düşük bir hızda çalışıyor. Çok sessiz; çünkü, yeni kompresörlerde kullanılan izolasyon malzemeleri oluşacak sesi minimuma indirecek şekilde geliştirildi. Daha güçlü kompresörlere sahip olmasına rağmen çok sessiz; çünkü yeni ve çok yüksek ısı iletim kapasitesine sahip olan batarya tasarımı sayesinde daha düşük yüklerde gerekeli kapasiteyi sağlayabiliyor.

Özetle, CEPA Ofis için AKILLI SMMS-e VRF sistemleri AKILLI SEÇİM.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın