Alarko Carrier’ın 5. Küresel İklim Değişikliği Fotoğraf Yarışması Başladı!

Alarko Carrier’ın küresel iklim değişikliği hakkında farkındalık yaratmak amacıyla bu yıl beşinci kez düzenlediği Küresel İklim Değişikliği Fotoğraf Yarışması’na başvurular başladı. 30 Temmuz – 15 Eylül tarihlerinde düzenlenecek yarışmaya profesyonel veya amatör tüm fotoğraf tutkunları katılabilecek.

İklim değişikliğine karşı hassas bir bölgede yer alan coğrafyamızda, bu konudaki bilinç düzeyini artırmak için en çarpıcı fotoğrafların seçileceği yarışmaya katılmak için, Instagram ve Twitter üzerinden #Küreselİklim etiketiyle ve “@alarkocarrier” adını geçirerek fotoğrafı paylaşmak yeterli.

Özel bir jüri ve yarisma.alarko-carrier.com.tr mikrositesi üzerinden halk oylamasıyla seçilecek yarışma finalistlerinden 1. olan Instagram kullanıcısı Toshiba Daiseikai RAS-13 N3KVR-TR split klima, 2. Toshiba Shorai RAS-13 PKVSG-TR split klima ve 3. olan yarışmacı Huawei P20 Lite 64 GB akıllı telefon kazanacak. Diğer ödüller de sırasıyla Canon dijital fotoğraf makinesi, LENOVO IdeaPad ve Sony Playstation 4 VR Sony PS4 Sanal Gerçeklik Gözlüğü olacak. Son 7’ye kalan finalistlere ise D&R’dan hediye kartları verilecek. Ayrıca ilk 13’e giren tüm finalistlerin fotoğrafları Alarko Carrier’ın 2019 takviminde yer almaya hak kazanacak.

Seçici Kurul

Yarışmaya gönderilen fotoğraflar, aşağıda isimleri yer alan Seçici Kurul tarafından değerlendirilir:

Niv Garih – Alarko Carrier Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı
Alper Kaptanoğlu – Alsim Alarko Genel Koordinatör Yardımcısı
Ali İhsan Gökçen – National Geographic Fotoğrafçısı
Şükran Moral – Sanatçı
Ahmet Erdem – Influencer

Görüntü Hakları

Başvuruda gönderilen içerikte düzenleme yapma sorumluluğu telif hakkı sahibine aittir. Yöneticinin bilgileri düzenlemesi beklenemez.

Telif hakkı sahibi, yöneticiye yarışmaya girdikten sonra resimlerini çoğaltmak, yayınlamak ve sergilemek üzere münhasır olmayan, geri alınamaz bir lisans vermekle yükümlüdür. Bu lisans SADECE, doğrudan yarışmayı ve fotoğrafların halka açık etkinliklerde gösterilmesini içeren durumlarda uygulanır. Bu lisans Yönetici web sitesinde kullanım, tanıtım, e-posta iletişimi, basılı medya ve yönetici tarafından işletilen sosyal medyayı kapsar, ancak bunlarla sınırlı değildir. Yönetici ilk 13 sıralamasına girecek fotoğrafların 2019 yılı Alarko Carrier üçgen masa takviminde kullanma hakkına sahiptir. Katılımcının ayrıca onayı alınmaksızın herhangi bir satış yapılamaz veya kazanç elde edilemez.

Yöneticinin, tanıtım afişlerinin, afişlerin veya broşürlerin ve kılavuzların basımı için telif hakkıyla korunan materyallerin iletilmesini talep ettiği durumların yanı sıra yan tanıtımlar da bu sözleşme kapsamında kabul edilir.

Telif hakkı sahibi ayrıca, jürilik sürecini kolaylaştırmak için Yönetici’ye telifli materyali Yönetici sistemi dahilinde gönderme izni verir.

Yönetici, herhangi bir materyalin istenmeden kamusal alanda, hak sahibi kredileri belirtilmeksizin görüntülenmesinden sorumlu değildir.

Alarko Carrier’ın, objektif ve makul sebeplerle, önceden tüm katılımcılara elektronik posta ile bildirmek ve web sitesinde açıkça duyurmak kaydı ile şartnamede, Seçici Kurul’da, ödüllerde, programda ve takvimde her türlü değişikliği yapma hakkı saklıdır.

Katılım Koşulları

 1. Yarışmaya katılım ücretsizdir.
 2. #Küreselİklim etiketine paylaşım yapan her kullanıcı katılım koşullarını kabul etmiş sayılır.
 3. Küresel İklim Değişikliği Instagram Yarışması’na Alarko Carrier çalışanları ve birinci derece yakınları katılamaz.
 4. Yarışmada değerlendirmeye alınacak fotoğrafların, mutlaka konuya uygun olması zorunludur.
 5. Instagram’da paylaşılan fotoğraflarda profesyonel görsel düzenleme araçlarıyla manipülasyon yapılamaz.
 6. Oylamaya inorganik şekilde yarışmanın seyrini bozacak müdahalede bulunan yarışmacılar diskalifiye olacaktır.
 7. Üzerinde başka bir markaya ait ürün, hizmet, görsel bulunan fotoğraflar değerlendirmeye alınmaz.
 8. Yarışmaya katılanlar, fotoğrafların kendilerine ait olduğunu beyan ve taahhüt etmiş sayılır.
 9. Paylaşılan fotoğrafların, genel ahlak kurallarına aykırı olmaması ve hiçbir şekilde kişi ya da kurumları rencide etmemesi şartı aranır. Bu tür fotoğraflar haber verilmeksizin değerlendirme dışı bırakılır.
 10. Alarko Carrier, yarışmaya gönderilen eserlerin içeriğiyle ilgili hiçbir hukuki sorumluluk kabul etmez.
 11. Katılımcının halk oylaması ile ilk 50 arasına giren fotoğrafı orijinal değilse diskalifiye edilir.
 12. Katılımcılar, yarışma tarihi öncesinde ekledikleri fotoğrafı etiketleyerek yarışmaya katılamaz. Fotoğrafların 30 Temmuz – 15 Eylül tarihleri arasında yüklenmesi zorunludur.
 13. Katılımcılar, paylaştıkları fotoğrafların yüksek çözünürlüklü versiyonunu Alarko Carrier’la paylaşmayı taahhüt eder.
 14. Her katılımcı yarışma şartlarına uygun olarak sınırsız sayıda fotoğraf ile yarışmaya katılabilir. Bir kişi gönderdiği fotoğraflardan yalnızca 1’iyle ödül kazanabilir.
 15. Kampanyaya ve yarışmaya katılım için herhangi bir ürün ya da hizmeti satın alma zorunluluğu yoktur.
 16. Alarko Carrier, kurallara aykırı olduğunu tespit ettiği başvuruyu geri çevirme yetkisine sahiptir.
 17. Ödül alan fotoğraflar arasında şartlara uymayanların tespit edilmesi durumunda, yarışmacının ödülü geri alınır ve yerine başka bir fotoğraf seçilir.
 18. Alarko Carrier yarışma takvimi ve şartname hakkında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
 19. Kazananlar ödüllerini teslim alırken, kişisel bilgilerinin doğruluğunu ispatlamak amacıyla nüfus cüzdanını ibraz etmelidir.
 20. Kazanan yarışmacının ödülünü alana kadar sayfasını/hesabını kapatmaması ve yarışmaya katıldığı fotoğrafını kaldırmaması gerekmektedir.
 21. Kazanan katılımcıya, Alarko Carrier’a verdiği eposta adresinden veya telefon numarasından 2 kez ulaşılmaya çalışılır, buna rağmen ulaşılamaması halinde 3. kez aranmaz.
 22. Yarışmanın sonuçlanmasından itibaren 10 iş günü içerisinde kazanan kişinin Alarko Carrier ile iletişime geçmemesi halinde, ödülü iptal edilir.
 23. Ödüller, Alarko Carrier ofislerinde sahiplerine teslim edilecektir. Duyurulan ödüllerin temin edilememesi durumunda Alarko Carrier temin edilemeyen ödül yerine aynı değerde başka bir ürün temin edebilir.
 24. Kampanyanın yürütülmesini etkileyecek derecede meydana gelebilecek her türlü donanım ve yazılım problemlerinden, bilgisayar bozukluklarından, telefon, kablo, uydu, ulaşım ağı, elektronik, kablosuz ya da internet bağlantılarında Servis Sağlayıcı kaynaklı meydana gelebilecek her türlü hata, kısıtlama, tahrif olmuş, bozulmuş veya hatalı veri gönderilerinden, elektronik posta, SMS gönderme hatalarından, kayıp, gecikmiş, tutulmuş epostalardan, web sayfasına veya internet erişimindeki aksaklıklardan, yarışmanın gidişatını etkileyecek şekilde; ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla, tahrif, bilgisayar korsanlığı, hırsızlık, virüs, böcek kaynaklı müdahalelerden dolayı ortaya çıkacak zararlardan, yarışmada kullanılacak herhangi bir elektronik posta adresinin zarar görmesi, ortadan kalkması veya ulaşılamaması nedeni ile Alarko Carrier hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
 25. Alarko Carrier, özellikle önüne geçemeyeceği durumlar, yargı ve sair yetkili resmi merci karar ve uygulamaları, mücbir sebepler (örneğin doğal afet), üçüncü kişilerin sebep olduğu durumlar, internet bağlantı hizmeti sağlayan kuruluşlardan kaynaklanan aksaklıklar ve gecikmeler ve benzeri dış etkenler, yanlış kullanım, Alarko Carrier’dan kaynaklanabilecek teknik arıza ve sair aksaklıklar, tamir çalışmaları veya diğer yönlendirmeler ve sayılanlarla sınırlı olmamak üzere benzeri sebepler sonucu meydana gelen aksaklıklar konusunda hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmez.
 26. Bu kampanya, Milli Piyango İdaresi kapsamı dışında yürütülmektedir.
Exit mobile version