Alarko Carrier, Karaçi’deki HVACR Expo Fuarı’nda

Alarko Carrier, Pakistan’ın Karaçi kentinde bu yıl 26’ıncısı düzenlenen HVACR Expo’da sergilediği yüksek teknolojili ürünleriyle beğeni topladı. Her yıl, Karaçi, Lahor ve İslamabad’da dönüşümlü olarak gerçekleştirilen fuarda bu yıl, kendi standında kombi, brülör, sirkülatör gibi ısıtma ürünlerini sergilerken, Pakistan distribütörünün doğrudan katıldığı bir diğer stantta da dalgıç pompalarını Pakistanlı tüketicilere tanıtma şansı yakaladı.

HVACR Expo

Fuar kapsamında organize edilen seminerde, Alarko Carrier Ürün Müdürü Cüneyt Bulca, kamu ve özel sektörden katılım sağlayan teknik personele, uzun dalgıç pompa ömrü ve maksimum enerji tasarrufu için pompaların kullanımına dair bilgiler verdi. Bulca, Alarko dalgıç pompaların Fotovoltaik Panel + Variable Frequancy Driver ile birlikte kullanılması durumunda, malzeme seçiminin sonuca etkisi üzerine detaylı teknik bir sunum yaptı. Ayrıca Alarko dalgıç pompaların seçim aşamasında, uygulama saha verilerine göre nasıl özelleştirilebileceği ve bu özelleştirmenin arıza oranlarını düşürürken, pompa ömrünü nasıl artırdığı hakkında detaylı bilgi paylaşımında bulundu.

Seminerde söz alan Belucistan Eyaleti Enerji Departmanı Direktörü Agha Hassan Raza, denedikleri pek çok dalgıç pompa içinde Alarko dalgıç pompaların yıllar boyunca arıza yapmadan sorunsuz çalıştığını ve ürünlerden duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Alarko Carrier Tarihçe

1954 yılında kurulan, ısıtma, soğutma havalandırma ve su basınçlandırma alanlarında faaliyet gösteren Alarko Sanayi ve Ticaret A.Ş., 1998 yılında, alanında dünyanın lider kuruluşu Carrier ile eşit oranda ortaklığa girdi ve şirketin adı Alarko Carrier Sanayi ve Ticaret A.Ş. olarak değiştirildi.

Teknolojisini yenileyen, dış pazarlara erişim olanaklarını ve rekabet gücünü arttıran Alarko Carrrier’ın ana faaliyet konuları:

» Endüstriyel Alanda:

– Araştırma Geliştirme
– Üretim

» Ticaret ve Pazarlama Alanları:

– Pazarlama ve Satış
– Mühendislik ve Proje Hizmetleri, Sistem Satışları
– İhracat
– Temsilcilik ve İthalat

Alarko Carrier, İstanbul’daki Genel Yönetim, Büro ve iki fabrika ile Gebze Organize Sanayi Bölgesi’nde (GOSB) 60.000 m²’lik alanda kurulan yeni kompleksine Ekim 2000’de taşındı.

Alarko Carrier’ın endüstriyel faaliyetleri, Genel Yönetim Merkezi’ne bağlı olarak, Gebze Ana Üretim Tesisleri ile Dudullu Radyatör Üretim Tesisi’nde; ticaret ve pazarlama faaliyetleri ise İstanbul, Ankara, İzmir, Adana ve Antalya büroları tarafından yürütülür.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın