ABB Türkiye Enerji Müzesi’nde Seminer Düzenledi

ABB Türkiye Endüstriyel Otomasyon divizyonu Enerji Üretimi ve Su birimi, 17 Ocak 2018 tarihinde Santral İstanbul – Enerji Müzesi’nde, dijitalleşme üzerine müşterilerine bir seminer düzenledi. ABB’nin elektrik ve otomasyon tarihinde 100 yılı aşan ürünlerinin de yer aldığı, Türkiye’nin ilk enerji üretim tesisi, Silahtarağa Santrali’nde gerçekleştirilen etkinliğe katılan enerji üretim firmalarına, ABB Ability™ platformu ile ABB’nin güç üretimi alanındaki en modern anahtar teslim çözümleri tanıtıldı.  Seminerin açılış konuşmasını, ABB Türkiye Endüstriyel Otomasyon divizyonu Enerji Üretimi ve Su birimi müdürü Barış Ünver gerçekleştirdi. Barış Ünver katılımcılara enerji üretimi endüstrisindeki en modern teknolojiler ve dünyadan güncel trendler ile paralel olarak ABB’nin bu alandaki özel uygulamalarından kısaca bahsetti.

Seminerin ilerleyen bölümlerinde ABB’nin enerji üretim ve su tesisleri için özel olarak geliştirdiği otomasyon sistemi Symphony Plus DCS’in kullanıcılarına sağladığı rekabet avantajları satış ve pazarlama müdürü İbrahim Boran tarafından katılımcılarla paylaşıldı.

ABB bünyesinde dijitalleşme konsepti kapsamında öncü olarak geliştirilmiş ABB Ability™ platformu ve platform bünyesindeki çözümler, ölçülebilen faydalar ve kanıtlanmış referanslar ile birlikte ABB İtalya ileri teknolojiler uygulama müdürü Maurizio Barabino tarafından sunuldu.

ABB’nin iş değerlerinin başında gelen İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda ise Giuseppe Moreschi ABB’nin yeraldığı enerji tesisleri ve projeler için özel olarak hazırlanan dijital mobil uygulaması Safety App hakkında katılımcıları bilgilendirildi.

Öte yandan seminere misafir konuşmacı olarak ERG şirketi termik ve hidrolik santraller operasyon müdürü Giovanni Bellina  katıldı. ABB’nin kendi firmalarına sunduğu çözümlerle sağlanan yararlar ve teknolojik gelişmelerden örnekler veren Bellina katılımcılar adına ortak sorun ve ihtiyaçlarının seslendirilmesi açısından iyi bir referans oldu.

Ayrıca canlı video bağlantısıyla gerçekleştirilen sanal tur sayesinde katılımcılar, güç üretiminin uzaktan kontrol edilmesine, verimliliğinin artmasına ve masraflarının azalmasına imkan sağlayan ABB İşbirliği Operasyon Merkezi’ni (Collaboration Operation Center) görme ve deneyimleme olanağı buldu.

Türkiye’nin önde gelen  20 enerji üretimi firmasından 60 kişinin katılımıyla gerçekleşen seminerlerden sonra katılımcılar Türkiye’nin ilk enerji üretim tesisi olan Silahtarağa Santrali’ni rehberler aracılığıyla gezme fırsatı buldular. ABB’nin enerji üretimi alanında sunduğu ürünlerin yer aldığı tarihi tesisin gezisinden sonra santralın kontrol odasında gerçekleşen kokteyl ile etkinlik son buldu.

Exit mobile version