9. Uluslararası Bakım Teknolojileri Kongresi ve Sergisi

Makina Mühendisleri Odası, Uluslararası Bakım Teknolojileri Kongresi ve Sergisi (BTKS)’nin dokuzuncusunu Denizli’de 26, 27, 28 Eylül 2019 tarihlerinde düzenleyerek, bakım mühendisliği ile ilgili tarafları bir araya getirmeyi ve bakım mühendisliğinin gelişimine katkı sağlamayı amaçlamaktadır. Öncesinde sağlanan birikimle, IX. BTKS daha da kapsamlı bir şekilde uluslararası olarak düzenlenecektir.

İstenen ve beklenen özelliklerde bir sistemi tasarlamak ve kurmak, bir mühendislik çalışması gerektirir. Kurulumu yapılan bir sistemin çıktılarının sürekliliğinin sağlanması, ekonomik ve güvenli olarak üretime devam etmesi için o sisteme bakım yapılmalıdır. Bakım, ciddi bir mühendislik çalışmasıdır.

Uluslararası Bakım Teknolojileri Kongresi ve Sergisi

Makina Mühendisleri Odası tarafından bundan önce düzenlenen 8 kongrede, bakım ve bakımın önemi tartışılmış, bakım konusunda gelinen nokta ve yenilikler ele alınmış ve bakım mühendisliği alanında çok önemli sonuçlar elde edilmiştir. Bu bakımdan, Uluslararası Bakım Teknolojileri Kongresi ve Sergisi bütün dünyada bu alanda çalışan herkesin buluştuğu ve bakım alanında gelinen yeniliklerin tartışıldığı bir kongre olarak devam edecektir. Bakım mühendisliği, sanayi devrimleri ile sürekli bir gelişme içindedir. Buhar ile çalışan makinalar, elektrik motorları, mikroişlemciler ve internet altyapısı ile sürekli bilgi akışı içinde çalışan insansız fabrikalar; bakım mühendisliğini neredeyse tüm mühendislik dallarının ortak alanı haline getirmiştir. Bu nedenle Uluslararası BTKS, tüm sektörlere, tüm ürünler ve hizmetlere açık bir platformdur.

IX. Uluslararası BTKS, dördüncü sanayi devriminde bakım mühendisliği şartlarının, Teknolojik Dönüşüm ve Bakım Mühendisliği çerçevesinde aşağıdaki ana başlıklarda tanımlanacağı bir etkinlik olacaktır. Bununla birlikte, bakım mühendislerinin eğitilmesinde ana referans olacak Bakım Mühendisliği Kılavuzu’nun içeriği de bu etkinlikte tartışılacaktır. Ziyaretçi ve katılımcı olarak IX. Uluslararası Bakım Teknolojileri Kongresi ve Sergisi‘ne katılımınız bizi onurlandıracak ve güçlendirecektir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın