2022 ASHRAE Kış Konferansı için Las Vegas’ta Gerçekleşti

2.800’den fazla HVACR endüstri profesyoneli, bina sistemleri mühendisleri, mimarlar, müteahhitler ve öğrenciler, 2022 ASHRAE Kış Konferansı için Las Vegas’ta 29 Ocak – 2 Şubat tarihleri arasında bir araya geldi.

Kayıtlı konferans katılımcılarına, 31 Ocak – 2 Şubat tarihleri arasında Las Vegas Kongre Merkezi’nde düzenlenen ortak sponsorlu AHR Expo’ya giriş hakkı verildi.
2021-2022 ASHRAE Başkanı, LEED AP Mick Schwedler, “Bu yılki konferans ve fuarda, iki yıldır Kış Konferansımız için ilk kez bir araya geldik ve geçen yılki iptalin ardından AHR Expo’nun geri dönüşüne tanık olduk. Rakamlar geçmiş konferanslardan, beklendiği gibi daha düşük olsa da, yüz yüze katılım hâlâ beklentilerimizi aştı ve sanal katılımcılarımız oturumlarımıza memnuniyetle karşılanan bir dinamik kazandırdı. ASHRAE Salgın Görev Gücü tarafından sağlanan rehberliği başta olmak üzere, katılımcılarımız için kapsamlı bir sağlık ve güvenlik planı oluşturmada emeği geçen herkese minnettarız” dedi.

2022 ASHRAE Kış Konferansı

2022 ASHRAE Kış Konferansı

Kış Konferansı’nda 50’den fazla teknik oturum, turlar, sosyal etkinlikler ve sanal katılımcılar için canlı yayınlanan oturumlar yer aldı. En önemli oturumlar arasında Binaların Karbondan Arındırılmasının Tanıtımı, COVID-19 Fiasco’dan Sonra Hastanelerin HVAC Tasarımı, Kontrolü ve İşletmesi ve CPS 21: ASHRAE COVID Yönergeleri ve Standart 100’ün Rafinasyonu yer aldı.

AHR Expo

AHR Expo, Las Vegas Kongre Merkezi’nde 41.228 m2 büyüklüğündeki sergi alanında 281’i uluslararası olmak üzere toplam 1.573 katılımcı yerini aldı. 130 medya temsilcisi de dahil olmak üzere fuara katılmak için 43.000’den fazla kişi ön kayıt yaptırdı.

Kış Konferansı’nda Schwedler, Topluluğun şu anki teması olan “Kişisel Gelişim. Küresel Etki. Kökleri besleyin” ile ilgili yeni bilgiler sundu Kişisel gelişime ve Topluluğun olağanüstü küresel büyümesinin ve yapılı çevre üzerindeki etkisinin küresel HVACR endüstrisinin köklerini nasıl beslediğine odaklandı.
Schwedler, “Misyonumuza ve vizyonumuza odaklandığımızda ve etkilerimiz hakkında konuştuğumuzda, dünyayı daha sürdürülebilir ve gelecekteki değişikliklere karşı dirençli hale getiriyoruz. Hem enerji kullanım yoğunluğunu hem de çevresel emisyonları azaltıyoruz. Aşıları soğuk ve etkililiklerini yüksek tutarak, tarla ve tüketim arasında dünyadaki gıda bozulmalarının %40’ını koruyarak küresel bir pandeminin hafifletilmesine yardımcı olduk. En önemlisi, okullardaki öğrencileri, çalışanları ve yapılı çevrenin sakinlerini güvenli ve sağlıklı tutuyoruz” dedi.

Schwedler’in Toplumun Durumu sunumu www.ashrae.org/president adresinde bulunabilir.

Genel oturum sırasında, ASHRAE Başkan Yardımcısı ve Sekreteri Jeff Littleton, Topluluğun mevcut girişimlerinin yanı sıra pandemi sırasında ASHRAE gönüllülerinin özverisi hakkında bilgi verdi. Littleton, “Bir Çeşitlilik, Eşitlik ve Kapsayıcılık Kurulu alt komitesi, proaktif olarak çeşitlilik, eşitlik ve katılımı toplumun tüm seviyelerinde yönlendirmeye odaklanmıştır. Dekarbonizasyon ve uluslararası standartlar konusunda Toplum stratejilerini yönlendirmek için görev grupları oluşturuldu. 14 yeni ve 24 gözden geçirilmiş yayın ve standart yayınladık. Yeni yayınların örnekleri arasında Doğal Havalandırma için ASHRAE Tasarım Kılavuzu ve Tehlikeli Alanlarda HVAC için ASHRAE Kılavuzu yer alıyor. Çocuk kitabı Lucy’nin Mühendislik Macerası’nı çıkardık. ASHRAE’nin tüm küresel üyelerinin Topluluğun çalışmalarına olan bağlılığı, pandemi sırasında hiçbir zaman sarsılmadı. Bunu gerçekten dikkate değer buluyorum. Profesyonel ve kişisel yaşamımızın çoğu kesintiye uğradığında, toplum, bölge ve kesim düzeylerinde yaklaşık 7.000 ASHRAE gönüllüsü ASHRAE’yi ileriye taşımaya devam ediyor.

Sektördeki deneyimli ve yükselen liderler, bir onur ve ödül töreninde ödüllendirildi. Rekor kıran kutup gezgini Ann Daniels, genel oturumu iyi liderlik, ekip çalışması ve kendine inanma konusunda ilham verici bir sunumla kapattı.

ASHRAE Öğrenim Enstitüsü (ASHRAE Learning Institute  – ALI) 17 kurs sundu. Yeni kurslar aşağıdaki gibidir:
Gelişmiş Yüksek Performanslı Bina Tasarımları: Yaşam Boyu Bina Sürdürülebilirliği için Temel Kavramlar, HVAC’de V – Ne, Neden, Nerede, Nasıl ve Ne Kadar (Standart 62.1-2019’un Temel Gereksinimlerini içerir), Kurulum için En İyi Uygulamalar DDC Sistemleri, Standart 90.1-2019, Bina Devreye Alma İlkeleri: ASHRAE Yönerge 0 ve Standart 202, Yönerge 36: Sınıfının En İyisi HVAC Kontrol Sıraları, Veri Merkezleri için Değişen Ortamlar ve Yükler (Yüksek Yoğunluk, Sıvı Soğutma, İç Mekan Hava Emme, Havalandırma ve Filtrelemenin Kenar Hesaplama ve Sağlık Etkileri – Aynı veya Farklı.

Hem yüz yüze hem de sanal tüm kayıtlı katılımcılar, konferanstan sonra 12 ay boyunca sanal konferans ortamına erişebilecekler. Ocak 2023’e kadar www.ashrae.org/2022winter adresindeki sanal konferansa erişim için kayıtlar devam ediyor.

2022 ASHRAE Yıllık Konferansı, 25 Haziran – 29 Haziran tarihleri arasında Toronto, Ontario, Kanada’da gerçekleştirilecek. 2023 Kış Konferansı 4-8 Şubat ve AHR Expo 6-8 Şubat tarihlerinde Atlanta’da gerçekleşecek.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close

15 Bin Üyemize Katılın